Політолог: Частина оточення Тимошенко напряму домовляється з владою

7 Грудня 2011, 15:26

«Очевидно, що призначення Кожем’якіна на чолі фракції – це ще більше посилення групи Турчинова, оскільки Кириленко був окремим центром впливу в оточенні Тимошенко», – заявив Березовець.

На думку політолога, чимало соратників лідера партії готові на особисті домовленості з представниками влади задля звільнення Тимошенко.

«Думаю, що багато соратників Тимошенко хочуть, аби вона вийшла з в’язниці і готові заради цього провести оборудку з правосуддям. Зокрема, Кириленко – це людина, яка з’явилася в оточенні Тимошенко з середини 90-их, а тому має особисті так би мовити емоції стосовно неї. Я думаю, що чимало представників з оточення Тимошенко мають прямі контакти з представниками влади і, відповідно, ведуть переговори напряму, без погодження, тобто немає єдиної політики стосовно ведення цих переговорів. Швидше за все, Кириленко вів переговори з кимось у владі, що обіцяв йому в обмін на звільнення Тимошенко здійснити певні оборудки. Це він і оприлюднив», – припускає Березовець.

Як уточнює політолог, чимало представників партії Тимошенко готові на це піти не з фінансових чи особисто політичних міркувань.

«І я думаю, що якщо така нагода в них буде, то вони її реалізують без візи того ж Кожем’якіна чи Турчинова», – додає Березовець.

За словами політолога, всередині «Батьківщини», звісно, існують внутрішні протиріччя, як і в інших партіях.

«Конфлікти звісно існують, як і в кожній політичній силі. Очевидно, що їхні підігрівання – це проблема влади, і вона стимулюватиме їх і фінансово, і через силові структури. Я думаю, що шанси розсварити (у партії Тимошенко – Ред.) є, адже існують досить давні внутрішні протиріччя. Поки була Тимошенко, все згладжувалося. Тепер вона не може це контролювати і вони (конфлікти – Ред.) просто виринають на зовні», – переконаний політолог.

Водночас експерт коментує різку зміну дій представниками фракції у Верховній Раді.

«Поки немає стратегії у фракції БЮТ. Через це з’являються такі протирічливі ходи – сьогодні блокують (Верховну Раду – Ред.), завтра – ні, післязавтра пікетують чи марширують з прапорами. Немає стратегії! А це означає, що замість Тимошенко немає фігури рівної за рівнем впливу на всіх політиків партії. При ній була єдина політика і дуже рідко хтось наважувався на певні самостійні кроки», – вважає політолог.

«Така ситуація насправді буде тривати дуже довго. Вихід з неї – або Тимошенко вийде з в’язниці і тоді все дуже швидко відформатується, або з’явиться всередині партії абсолютно новий лідер. Причому це буде людина, яка сьогодні не посідає жодних керівних посад, хтось абсолютно новий, але зі значним потенціалом. Таких насправді у фракції небагато», – зазначає Березовець.

Нагадаємо, 6 грудня на брифінгу Кириленко заявив, що фракція готова співпрацювати із депутатами більшості в обмін на звільненння опозиціонерів, зокрема, Юлії Тимошенко.

Пізніше фракція БЮТ спростувала заяву Кириленка, зазначивши, що це його особиста позиція.

А сьогодні призначили нового голову фракції БЮТ. Зокрема, замість Івана Кириленка цю посаду зайняв Андрій Кожем'якін, який до цього був його заступником.

У прес-службі фракції Тижню повідомили, що Кириленка переводять у виборчий штаб.