Події 9 квітня: можлива девальвація гривні, Януковича «захищають» від розкоші, суд над Іващенком та визначення ЦВК виборчих округів

10 Квітня 2012, 00:00

Мінекономрозвитку і торгівлі оприлюднило щоквартальний консенсус-прогноз перспектив розвитку економіки, який є позицією експертів 15 державних, міжнародних і приватних організацій. Згідно з документом, в порівнянні з оцінками, виставленими у листопаді 2011 року, очікування аналітиків щодо курсу гривні в кінці 2012 року погіршилися – з 8,19 грн / $ до 8,34 грн / $. При цьому оцінки експертів були виставлені в діапазоні від 8 грн / $ до 8,8 грн / $. Ще восени вони очікували, що максимальне значення курсу не перевищить 8,5 грн / $.

Незважаючи на те, що максимальна оцінка за підсумками року становить 8,8 грн / $, середній обмінний курс протягом 2012 року експерти розраховують на рівні 8,1 грн, що навіть нижчий, ніж був восени – 8,14 грн.

«Ми були не єдиними, хто прогнозував таку девальвацію. Наші розрахунки будуються, виходячи з дефіциту платіжного балансу, який не перекриється профіцитом фінансового рахунку, адже потік прямих іноземних інвестицій у країну практично закритий», – розповів начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб.

А в Адміністрації президента намагаються переконати громадськість, що розкішний дебаркадер у «Межигір'ї» не належить Віктору Янукович, який, за версією його підлеглих, орендує двоповерховий будинок, куди минулого року запрошували обраних журналістів, а для роботи Держуправління справами орендує йому офісне приміщення.

«Інші приміщення на території с. Нові Петрівці президенту не належать», – заявили в Адміністрації президента.

Водночас чиновники скромно промовчали кому ж насправді належить «Межигір'я». Хоча ЗМІ неодноразово повідомляли, що дебаркадер, як і чимало інших об'єктів у «Межигір’ї», належить підставній фірмі «Танталіт», директором якої є довірена особа родини Януковича Павло Литовченко.

Тим часом перед завершенням судового процесу над колишнім тимчасово виконуючим обов’язки міністра оборони Валерієм Іващенком, правоохоронна і судова системи продемонстрували небачений «гуманізм» і бажання як найшвидше встановити «справедливість». Для цього хворого Іващенка доставили до суду в автомобілі «швидкої допомоги». Водночас працівники міліції не пустили журналістів до суду і відмовилися повідомити, де проходить засідання суду.

Згодом з’ясувалося, що Іващенку довелося виступати на судових дебатах, лежачи на ношах у конвойній кімнаті Печерського суду, де також була присутня омбудсман Ніна Карпачова. Вона прибула до суду на прохання дружини Іващенка.

Державне обвинувачення попросило суд засудити Іващенка до 6 років позбавлення волі. Згодом представник прокуратури пояснив, що стаття, за якою обвинувачується Іващенко, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 7 років, але обвинувачення врахувало його державні нагороди, позитивні характеристики і стан здоров’я, вирішило просити 6 років.

Після суду Ніна Карпачова заявила, що судове засідання у конвойній кімнаті Печерського райсуду відбувалося з грубими порушеннями прав людини, а адвокат Іващенка Борис Нечипоренко називав –  «повним правовим свавіллям».

«Такого знущання над людиною я в своєму житті не зустрічав, і думаю, що раніше цього ніколи і не було. Це нонсенс у наших правоохоронних органах, у тому числі і в судах», – сказав Нечипоренко.

Попри це, країна готується до «свята демократії» – парламентських виборів. 9 квітня ЦВК розподілив мажоритарні округи на виборах Ради-2012 між регіонами, за відповідний проект постанови проголосували всі 15 присутніх на засіданні ЦВК членів комісії.

Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатному окрузі – 161 125.

Після чого Комітет виборців рекомендував ЦВК оприлюднити проект постанови про визначення меж мажоритарних округів перед її прийняттям

Позначки: