НОВИНИ

Експерт: ймовірність девальвації гривні у 2012 є дуже високою

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук відзначає досить високу ймовірність знецінення гривні у 2012 році. Про це йдеться у його статті, опублікованій у черговому числі «Українського тижня».

Експерт відзначає, що по суті, держбюджет-2012 прийняли просто тому, що це треба було робити. Зокрема, і для відновлення співпраці з МВФ.

«Відчутно, що за браку поступок із боку РФ у питанні вартості блакитного палива та зовнішніх валютних ін’єкцій імовірність девальвації гривні буде надвисокою. Причому її обвал може статися ще й до виборів - суто адміністративні методи навряд чи дадуть змогу НБУ втримати курс», - вважає Боярчук.

Він також зауважує , що держбюджет-2012 наразі не містить передвиборчого загравання з електоратом. «До речі, потрібно віддати належне уряду: у надскладній ситуації невизначеності в ухваленому бюджеті немає «передвиборчих пряників». Але це не означає, що вони не з’являться пізніше - в середині 2012-го, ближче до парламентських перегонів, коли влада зможе реалістичніше оцінити тренди», - відзначив Боярчук.

Детальніше читайте у статті «Без батогів і пряників» у новому номері Тижня.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.