О 17:00 з’явилась офіційна інформація про те, що президент підписав закон "Про засади державної мовної політики" та доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу "із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні".
Одразу після підписання мовного закону в Луганську, Сімферополі, Донецьку, Одесі та Харкові пройшли мітинги на підтримку підписання закону.
Захисники української мови біля Українського дому в Києві оголосили про продовження акції протесту проти мовного закону до дня проведення загальногромадянського з'їзду на захист мови, що запланований на День Незалежності, 24 серпня. Про намір продовжити протест проти мовного закону також заявили активісти в Харкові.
Об’єднана опозиція "Батьківщина" звернулася до депутатів місцевих рад із закликом скликати позачергові сесії та на рівні територіальних громад протидіяти введенню мовного закону в дію. Також опозиція пообіцяла новою демократичною більшістю в Раді скасувати мовний закон.
В коментарі для Тиждень.ua експерт вказав, що у випадку перемоги на парламентських виборах опозиція не зможе скасувати закон Колесніченка — Ківалова.
Раніше Центральна виборча комісія відмовилась реєструвати лідерів опозиції Юлію Тимошенко й Юрія Луценка кандидатами в депутати Ради від партії ВО "Батьківщина". Однак ЦВК зареєструвала 210 кандидатів у народні депутати у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 181 кандидата в депутати за одномандатними мажоритарними округами, висунутих за списком партії "Батьківщина".
Об'єднана опозиція назвала таке рішення ЦВК антиконституційним та закликала світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах.
ЦВК зареєструвала 215 кандидатів у депутати, висунутих партією "Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка" за виборчим списком партії в багатомандатному окрузі. Також ЦВК зареєструвала кандидатами в депутати ще 64 самовисуванців за мажоритарними округами.
Протягом дня у ЗМІ з’явилось повідомлення, що в матеріалах слідства у справі про вибухи у Дніпропетровську є інформація про зв’язок народного депутата від БЮТБ Михайла Соколова з підозрюваними у справі – Віктором Сукачовим та Дмитром Ревою. Також повідомлялось, що Михайла Соколова викликали в СБУ на допит у цій справі. Однак народний депутат цю інформацію спростував, вказавши, що не отримував від СБУ повістки на допит у справі "дніпропетровських терористів". Водночас начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко повідомив, що в середу Соколов не з'явився на повторний допит до слідчого Служби безпеки України, і спецслужба має намір викликати його повторно. Раніше Дерев'янко вказав, що досудове слідство у справі "дніпропетровських терористів" має бути завершено вже наступного тижня.