7 травня стало відомо, що офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл в інтерв’ю журналістам пояснив, що в своєму рішенні Стразбурський суд не встановив факту політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
На запитання, чи можна вважати арешт Юлії Тимошенко політично вмотивованим чи ні, Родерік Лідделл відповів: «Суд не прийшов до такого висновку. Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставам, закладеним у Конвенції (Європейської конвенції з прав людини – ред.)».
Лідделл підкреслив, що рішення суду стосувалося безпосередньо досудового ув'язнення, а не кримінальної справи, що буде предметом для наступного розгляду. «Те, що було встановлено судом щодо взяття під варту, не відповідало підвалинам, що закладені у Конвенції (щодо захисту прав людини- ред.). Головна причина (для взяття під варту- ред.), яка була встановлена, полягала в неповазі до судді, а це – не причина, яка визначена Конвенцією як підстава для взяття під варту. Так що причина, за якою суд визнав порушення статті 18 (обмеження щодо прав – ред.), полягала в тому, що підстави для взяття під варту не були такими, які є підставами Конвенції. Я сподіваюся, це досить ясно», – сказав Ліддел.
Водночас, представник Юлії Тимошенко у першій скарзі до ЄСПЛ Валентина Теличенко, коментуючи інтерв’ю співробітника Стразбурського суду Родеріка Лідделла заявила, що інформація про відсутність у рішенні Європейського суду з прав людини визнання політичних мотивів арешту Юлії Тимошенко є перекрученням або спекуляціями. На її переконання, навколо роз’яснень були влаштовані спекуляції, які ймовірно спотворили зміст коментаря.
«У разі встановлення порушення статті 18 Європейської Конвенції ЄСПЛ обов’язково встановлює, які саме незаконні мотиви мали місце. У рішенні щодо Тимошенко суд установив, що суддя Кірєєв неповагу до суду вказав як причину арешту в той час, як справжню причину приховав. Суд чітко пов’язав справи Тимошенко та Луценка як такі, в яких порушення статті 18 було з тих самих мотивів – політичних», – пояснила Теличенко.
Адвокат наголосила, що сам текст рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко містить чітке формулювання про наявність політичних мотивів. «…Як і в справі Луценка, суд вбачає ряд специфічних особливостей обставин арешту заявниці, які дозволяють встановити наявність політичних мотивів арешту окремо від оцінки загального контексту ймовірно політично мотивованого кримінального переслідування заявниці як лідера опозиції шляхом ініціювання низки кримінальних проваджень після зміни влади та перед парламентськими виборами», – йдеться у п.298 Рішення ЄСПЛ, повідомила прес-служба «Батьківщини».
Тим часом, Львівський окружний адміністративний призупинив дію ухвали Львівської міської ради від 25 квітня «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста Львова». Відповідне рішення суд виніс 7 травня, повідомив представник однієї зі сторін, член КПУ Олександр Калинюк.
«Суд призупинив дію даної постанови до розгляду її по суті 29 травня. Відповідно, до цього часу постанова міської ради не діє, і депутати міської ради не мають повноважень повторно її приймати», – сказав Калинюк.
Також Івано-Франківський окружний адміністративний суд призупинив дію рішення Івано-Франківської міськради від 25 квітня 2013 Про заборону розміщення символіки неіснуючих і невизнаних держав. Розгляд адміністративної справи по суті призначено на 23 травня 2013 року.
7 травня стало відомо, що Державна ветеринарна і фітосанітарна служба тимчасово заборонила ввезення в Україну свинини з Білорусі у зв'язку з підозрою спалаху африканської чуми свиней у Барановичському районі країни.
«У зв’язку з появою у ЗМІ повідомлень щодо загибелі тварин в Барановичському районі Республіки Білорусь та підозрою виникнення африканської чуми свиней, розпорядженням заступника головного державного інспектора ветеринарної медицини тимчасово забороняється ввезення з цієї країни в Україну сприйнятливих до цього захворювання тварин, продукції та сировини з них», – йдеться у повідомленні.
Та у вівторок Світова організація торгівлі обрала собі нового голову. ЗМІ, з посиланням на дипломатичні джерела, повідомили, що ним став бразилець Роберто Азеведо.