НОВИНИ

Теличенко заявляє, що в рішенні ЄСПЛ сказано про політичні мотиви арешту Тимошенко

Заяви про відсутність у рішенні Європейського суду з прав людини визнання політичних мотивів арешту Юлії Тимошенко є перекрученням або спекуляціями. Про це заявила представник Юлії Тимошенко у першій скарзі до ЄСПЛ Валентина Теличенко, коментуючи інтерв’ю співробітника Стразбурського суду Родеріка Лідделла, повідомляє "Батьківщина"

На її переконання, навколо роз’яснень Ліддела були влаштовані спекуляції, які ймовірно спотворили зміст коментаря. Теличенко підкреслила, що встановлення Європейським судом політичних мотивів арешту Юлії Тимошенко не підлягає сумніву.

 «У разі встановлення порушення статті 18 Європейської Конвенції ЄСПЛ обов’язково встановлює, які саме незаконні мотиви мали місце. У рішенні щодо Тимошенко суд установив, що суддя Кірєєв неповагу до суду вказав як причину арешту в той час, як справжню причину приховав. Суд чітко пов’язав справи Тимошенко та Луценка як такі, в яких порушення статті 18 було з тих самих мотивів – політичних», - пояснила  Теличенко.

Адвокат наголосила, що сам текст рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко містить чітке формулювання про наявність політичних мотивів.  «…Як і в справі Луценка, суд вбачає ряд специфічних особливостей обставин арешту заявниці, які дозволяють встановити наявність політичних мотивів арешту окремо від оцінки загального контексту ймовірно політично мотивованого кримінального переслідування заявниці як лідера опозиції шляхом ініціювання низки кримінальних проваджень  після зміни влади та перед парламентськими виборами», - йдеться у п.298 Рішення ЄСПЛ, повідомляє «Батьківщина».

Як повідомлялось, офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» заявив, що в своєму рішенні Стразбурський суд не встановив факту політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим. Суд одноголосно визнав, що було порушення п. 1.4. 5. ст.5  Європейської конвенції з прав людини та  порушення ст.18 Конвенції  - про обмеження прав людини.

Читайте також: Рішення Євросуду щодо затримання і арешту Юлії Тимошенко

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.  Європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле очікує від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Німецький представник фракції Європейської народної партії у Європарламенті Міхаель Ґалер заявив, що методи української влади, що принижують людську гідність, свідчать про справжній характер політичного переслідування пані Тимошенко.

На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.