Події 7 березня: суд зупинив кримський референдум, Нідерланди арештували «мільйони євро» соратників Януковича

8 Березня 2014, 00:46

7 березня Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію постанови Верховної Ради АР Крим про призначення загальнокримського референдуму. 

«7 березня за ініціативою Генеральної прокуратури окружним адміністративним судом м. Києва вжито заходів до забезпечення позову прокурора та зупинено дію постанови Верховної Ради АР Крим. Будь-яким особам заборонено вчиняти дії, спрямовані на її виконання», – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

Крім того, Окружним адміністративним судом  Києва зупинено дію рішення Севастопольської міської ради про проведення у Севастополі референдуму з питання визначення територіальної приналежності Криму.

Водночас, в.о. президента Олександр Турчинов направив конституційне подання до Конституційного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради АР Крим № 1702-6/14 від 6 березня "Про проведення загальнокримського референдуму".

Цього ж дня оприлюднено указ Турчинова про відміну референдуму у Криму.

Між тим, 7 березня у Криму зупинили ефірне аналогове мовлення вже трьох загальноукраїнських та одного кримського телеканалу, на частотах яких зараз транслюють чотири загальноросійських канали.

Зокрема, замість телеканалу "Інтер" в автономії транслюється канал "НТВ", замість "1 +1" – російський "Перший канал", замість "5 каналу" – "Росія 24", а замість Чорноморської телерадіокомпанії – "Росія РТР".

Крім того, від інтернету відключили перший кримськотатарський телеканал АТR.

У п’ятницю військових спостерігачів від Організації з безпеки і співробітництва в Європі ( ОБСЄ) знову не пустили на територію АРК

Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс,  представників ОБСЄ зупинили блокпости, які охоронялися озброєними особами.

Тим часом, Держприкордонслужба заявила, що на території АРК перебувають близько 30 тисяч російських військовослужбовців.

7 березня Шевченківський районний суд Києва обрав Павлу Губарєву запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 2 місяці

Як відомо, стосовно Губарєва розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

7 березня у Севастополі група осіб, серед яких "козаки" та місцеві радикали, штурмували українську військову частину А2355.

У Міністерстві оборони України розповіли, що зараз близько 20 осіб штурмують командний пункт тактичної групи "Крим" Повітряних Сил України. Серед групи нападників – "козаки", а також місцеві радикали з битами, які кидають світлошумові гранати.

Згідно з інформацією, командир і політрук вийшли з командного пункту і проводять переговори з нападниками. Особовий склад військової частини забарикадувався в одній з казарм.

Також зазначалося, що у штурмі брали участь військові у формі без розпізнавальних знаків.

Повідомлялося також про побиття журналістів поряд з цією військовою частиною.

7 березня комунальні служби Києва приступили до розбору частини барикад на Майдані Незалежності та на вулиці Хрещатик у Києва.

Близько 15 співробітників комунальних служб Шевченківського району розбирали барикаду на перетині вулиць Прорізна і Хрещатик . Вантажні автомобілі вивозили сміття за межі міста.

Проведення таких робіт також спостерігалося і на вулиці Трьохсвятительській.

Учасники безстрокової акції протесту не реагували на дії комунальників.

У п’ятницю стало відомо, що влада Нідерландів заарештувала "кілька сотень мільйонів євро" підозрілих українських активів. Про це заявив у телевізійній програмі Pauw & Witteman міністр фінансів Нідерландів Йерун Дейсселблум.

Він пояснив, що це стосується грошей, які пов'язані з підприємствами, що контролюються екс-представникам української влади з числа 18 людей, проти яких введені санкції ЄС.

За словами, ці люди вивели "мільярди євро" з українського бюджету.

Міністр відмовився повідомити, є чи серед них активи скинутого президента Януковича або його сина Олександра, у якого в Нідерландах зареєстровано дві компанії.

Разом з тим, Великобританія визначилася зі списком осіб, щодо яких застосує фінансові санкції. Відповідний документ розміщений на офіційному сайті уряду.

Також 7 березня в. о. президента Олександр Турчинов звільнив голів міських держадміністрацій Києва та Севастополя Володимира Макеєнка та Володимира Яцубу.  Згодом стало відомо, що на вакантне місце голови КМДА був призначений депутат від фракції «Батьківщина» Володимир Бондаренко.

Та у п’ятницю стало відомо, що федеральна міграційна служба Росії спростувала повідомлення російських ЗМІ про масових біженців з України, які нібито хочуть отримати російське громадянство. Про це заявив заступник голови Федеральної міграційної служби РФ Анатолій Фоменко на засіданні комісії з моніторингу ситуації в Україні у Раді федерації.

Позначки:

читати ще