НОВИНИ

Оприлюднений указ Турчинова про відміну референдуму у Криму

В.о президента Олександр Турчинов підписав указ, яким зупинив дію постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня «Про проведення загальнокримського референдуму» як такої, що не відповідає Конституції та законам України. Відповідний указ розміщено на офіційному сайті президента.

Згідно з указом, постанова парламенту Криму про призначення референдуму не відповідає нормам нормам Конституції України, зокрема статті 2, 73, 85, 91, 92, 132, 133, 134, 137, 138.

Крім того, зазначена постанова Верховної Ради АРК порушує й вимоги статей 135 та 136 Конституції України, частини третьої статті 1 Конституції Автономної Республіки Крим та статей 1 і 10 Закону України "Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим".

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що напередодні Турчинов у своєму телезверненні заявив, що зупинив рішення Верховної Ради АРК про проведення референдуму з питання приєднання автономії до Росії, а також повідомив, що Верховна Рада України буде ініціювати розпуск парламенту АРК.

Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Згодом стало відомо, що депутати кримського парламенту наосліп голосували за референдум, оскільки їм не надали навіть проекту постанови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.