НОВИНИ

Нідерланди заарештували "мільярди євро" 18 соратників Януковича

Влада Нідерландів заарештували "кілька сотень мільйонів євро" підозрілих українських активів. Про це заявив у телевізійній програмі Pauw & Witteman міністр фінансів Нідерландів Йерун Дейсселблум.

Він пояснив, що це стосується грошей, які пов'язані з підприємствами, що контролюються екс-представникам української влади з числа 18 людей, проти яких введені санкції ЄС.

За словами, ці люди вивели "мільярди євро" з українського бюджету.

Міністр відмовився повідомити, є чи серед них активи скинутого президента Януковича або його сина Олександра, у якого в Нідерландах зареєстровано дві компанії.

Банки й інші фінансові інститути перевіряють наявність у своїх файлах людей із цього списку, і вони відразу повідомляють про це органи, які розслідують фінансові злочини.

Процес триває, за словами Дейсселблума, і він пообіцяв нижній палаті парламенту Нідерландів розслідувати, чи розміщені в країні українські активи, отримані в результаті корупційної або нелегальної діяльності.

Читайте також: Санкції проти представників режиму Януковича ввели США, Канада, Швейцарія та чотири країни ЄС

Як відомо, у той час екс-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова спростувала інформацію про наявність у неї банківських рахунків у закордонних країнах. Також екс-міністр фінансів Юрій Колобок заперечив наявність рахунків у Швейцарії. Активи за кордоном заперечили колишній перший заступник глави Адміністрації президента Андрій Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.