Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Генеральна прокуратура поновила розслідування кримінальної справи за фактом вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня, якого разом із дружиною розстріляли в аеропорту Донецька в 1996 році. У зв'язку з цим, відомство сподівається допитати колишнього прем'єр-міністрова Павла Лазаренка у жовтні.
Перший заступник голови партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Олександр Турчинов вважає, що метою поновлення розслідування цієї справи є бажання чинної влади дискредитувати опозицію в очах Заходу.
Як відомо, 4 квітня син Щербаня, депутат Донецької обласної ради від фракції Партії регіонів Руслан Щербань передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Тимошенко й Лазаренка до вбивства Євгена Щербаня. За даними депутата, виконавцям замовленого вбивства його батька були перераховані кошти з рахунків Тимошенко й Лазаренка. Водночас під час суду над вбивцями син Щербаня Руслан не згадував Юлію Тимошенко серед причетних до вбивства батька.
Пшонка також заявив, що Святослав Піскун закрив справу ЄЕСУ проти Юлії Тимошенко на вимогу екс-президента Віктора Ющенка. "24 січня 2005 року Тимошенко сіла в крісло прем'єра, а 28 січня Генпрокурор Піскун закрив усі справи", – зазначив він.
Пізніше юристи екс-президента Віктора Ющенка запевнили, що він не тиснув на генпрокурора Святослава Піскуна. «Твердження генерального прокурора Віктора Пшонки про тиск, який нібито чинив свого часу президент Віктор Ющенко на тодішнього прокурора Святослава Піскуна для закриття справи проти Тимошенко, сприймаються суспільством як намагання поновити раніше закриті справи щодо опозиціонерів під надуманими і неправовими приводами», – йдеться в заяві.
Партія "Батьківщина", в свою чергу, оприлюднила документи про закриття справи ЄЕСУ Піскуном, доводячи, що вона була закрита до призначення Тимошенко екс-прем'єром. «У зв’язку з цим змушені констатувати, що керівник Генпрокуратури знову банально збрехав», – підсумувала прес-служба.
Однак, генпрокуратура пояснила, що постанова, опублікована прес-службою БЮТ, не має жодного стосунку до кримінальної справи про незаконну діяльність ЄЕСУ.
Крім цього, генпрокурор заявив, що є всі підстави закрити справу про отруєння екс-президента Віктора Ющенка, однак відомство ще почекає, поки Ющенко здасть кров.
Колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука засудили до трьох років позбавлення волі. Як відомо, 13 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Філіпчука за ознаками зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (нецільове використання попереднім Кабінетом Міністрів коштів, отриманих від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, на виплату пенсій). 14 грудня екс-міністра затримали. А 4 лютого 2011 року ГПУ завершила слідство у справі Філіпчука.
Конституційний Суд визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким закордонні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва. Зокрема, суд зазначив, що віднесення закордонних дільниць до одномандатних округів у Києві не забезпечує рівних правових можливостей кандидатів у депутати, які балотуватимуться в одномандатних округах Києва щодо їхнього права бути обраними, оскільки таким чином обмежується можливість формування вільного волевиявлення виборців, які проживають або перебувають за кордоном.
Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що сьогоднішнє рішення Конституційного Суду має бути скасовано, оскільки воно ставить виборців в Україні та за кордоном в нерівні права. Водночас голова Верховної Ради Володимир Литвин побоюється ініціатив зі зміни положень закону про вибори парламенту у разі розгляду Радою врегулювання голосування на закордонних виборчих дільницях після цього рішення КС.
Депутат Європейського парламенту Павло Коваль та його помічник Олександр Громбчевський відвідали Качанівську виправну колонію, де мали можливість поспілкуватися з Тимошенко. Після цього вони відвідали Центральну клінічну лікарню Укрзалізниці в Харкові, що запропонована екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко для проходження стаціонарного лікування.
Як повідомили в МЗС, німецькі лікарі мають намір прибути в Україну для оцінки центральної клінічної лікарні "Укрзалізниці" у Харкові на предмет можливості лікування в ній колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, до 15 квітня.
Заступник керівника представництва компанії «Газпром експорт» у Празі Євген Кашицин заявив, що Газпром не зможе повністю виключити Україну з системи доставки російського газу на цільові ринки Європи навіть після введення в експлуатацію газопроводів «Північний» і «Південний потік».
Директора Національного художнього музею України Анатолія Мельника, який заявляв, що з приміщень Кабінету Міністрів України зникли картини відомих українських художників, звільнено з посади. Як відомо, 29 березня головний зберігач Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що дві картини українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України та експонувалися в Кабміні, зникли, а замість двох інших з'явилися підробки. Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн і «Села біля річки» – 600 тис 750 грн.
У Кабмінеті Міністрів запевнили, що наразі триває перевірка автентичності цих картин, результати якої будуть оприлюднені.
Слідчий відділ Печерського районного управління міліції Києва 5 квітня порушив кримінальну справу за фактом бійки, що відбулася 3 квітня в Києві між зятем тренера Національної збірної з футболу Олега Блохіна, співаком Сергієм Ларкіним і журналістом Андрієм Пясецьким.
Президент Віктор Янукович схвалив введення єдиного номеру для виклику служб екстренної допомоги "112".
Лівійський уряд заявив, що Саїфа аль Іслама Каддафі, сина скинутого з посади лідера країни, судитимуть у Лівії і не передадуть Міжнародному кримінальному суду.