НОВИНИ

У Кабміні запевнили, що перевіряють автентичність картин з Національного художнього музею

Інформація про крадіжку картин художника Миколи Глущенка з Секретаріату Кабінету Міністрів, поширена деякими засобами масової інформації, не відповідає дійсності. Про це повідомила прес-служба Кабміну.

Як зазначається в повідомленні, в адмінбудівлі Кабінету Міністрів художні твори Національного художнього музею України експонуються з 29 серпня 2001 року. В момент передачі витворів мистецтв до приміщень будинку уряду експертиза щодо оригінальності цих робіт не проводилася.

«У листопаді 2011 року в Секретаріаті Кабінету Міністрів України була проведена звірка по збереженню художніх творів, котрі перебувають в приміщені Кабміну. Працівники Національного художнього музею, які проводили перевірку, висловили сумнів щодо відповідності картин «Село біля річки» та «Дніпровські далі» Миколи Глущенка оригіналу. З метою з’ясування питання автентичності цих художніх творів, керівництво Секретаріату Кабінету Міністрів 23 січня 2012 року звернулося до Міністерства культури з проханням сприяти проведенню незалежної фахової експертизи зазначених картин та надати висновок щодо їх авторства», – повідомляє прес-служба.

Листом від 20 лютого 2012 року Міністерство культури запропонувало кандидатури фахівців, що мають право проводити відповідні експертизи та надавати висновки. На теперішній час всі запропоновані експерти підтвердили згоду на участь у комплексній перевірці автентичності картин, які експонуються в приміщені уряду, та видано наказ щодо проведення досліджень. Після завершення проведення експертизи прийнято рішення всі художні твори передати назад до вітчизняних музеїв.

«Якщо отриманий висновок не підтвердить оригінальність зазначених робіт Миколи Глущенка, керівництво Секретаріату Кабінету Міністрів передасть результати експертизи в правоохоронні органи для проведення перевірки», – підсумовує прес-служба Кабміну.

Нагадаємо, у четвер, 29 березня, головний зберігач Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що дві картини українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України та експонувалися в Кабміні, зникли, а замість двох інших з'явилися підробки. Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн. і «Села біля річки» - 600 тис 750 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.