НОВИНИ

Син Щербаня у суді над убивцями батька нічого не казав про причетність Тимошенко

Син загиблого депутата Євгена Щербаня Руслан під час суду над вбивцями не згадував Юлію Тимошенко серед причетних до вбивства батька. Про це ідеться у вироку «банді Кушніра» Луганського апеляційного суду від 2003 року, який є в розпорядженні Української правди.
Зокрема, у вироку наводяться слова Руслана Щербаня під час допиту в суді. Він стверджує, що не знав про бізнес-діяльність батька після 1994 року та про природу його непорозуміння з Лазаренком.
 
«Мотив убийства считает политическим. В 1994 году его отец был избран народным депутатом Украины. Никакой деятельности, кроме политической, он не занимался. У него были разногласия с премьер-министром Украины Лазаренко, и на 4 ноября 1996 года у них была назначена встреча (на следующий день после убийства - УП). Они должны были встретиться как два политика. Какого рода разногласия были между ними, ему не известно», - ідеться у вироку.
 
У вироку також цитується батько загиблої дружини Щербаня: «Месяца за два до смерти при встрече она говорила, что за ними охотятся, но не назвала фамилий».
 
Як повідомлялось, 4 квітня Руслан Щербань заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка до вбивства батька. 
 
На його думку, зараз у справі з’явилися нові обставини, у зв'язку з чим необхідно допитати Лазаренка й Тимошенко.
 
Нагадаємо, раніше Руслан Щербань звернувся з листом до посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Теффта із проханням сприяти розслідуванню вбивства Євгена Щербаня, зокрема вплинути на американську владу, яка, на думку депутата облради, не хоче допомагати в цьому розслідуванні.
 
За даними депутата, виконавцям замовного вбивства його батька перерахували кошти з рахунків Тимошенко й Лазаренка.
 
У серпні 2011 року перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін також заявив, що в матеріалах американських кримінальних справ проти Лазаренка є показання свідка, згідно з якими кілер за вбивство Щербаня одержав гроші з рахунків Лазаренка й Тимошенко.
 
Тимошенко заявляла, що не має жодного відношення до вбивства Щербаня.
 
Щербаня разом із дружиною розстріляли в аеропорту Донецька в 1996 році.
 
Лазаренко відбуває покарання у в'язниці США за фінансові махінації, Тимошенко - в Україні за перевищення службових повноважень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.