Події 30 березня: Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію, російські “сирні” ревізори поїхали з України незадоволеними, ціна російського газу для України може зрости

31 Березня 2012, 00:05

Україна і Європейський Союз у п'ятницю, 30 березня, парафували частину угоди про асоціацію. За неофіційною інформацією ЗМІ, підписи було поставлено лише на тій частині угоди, де йдеться про політичну асоціацію. Що ж стосується частини про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, то підписи було поставлено тільки на першій і останній сторінках цього блоку.

Процес відбувався не публічно. Представники Євросоюзу пояснили таке рішення просто – парафування є технічною, а не політичною подією, відтак не потребує присутності ЗМІ. У неофіційних коментарях дипломати назвали ще одну причину: європейці побоюються, що в умовах слабкої інформованості українців про міжнародні юридичні процедури, провладні ЗМІ можуть представити "парафування" як "підписання", що дасть владі козир на майбутніх виборах.

Крім цього, третьою проблемою є "незакінченість" роботи над документом. Це підтвердив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, зазначивши, що «суто технічно текст угоди не буде готовий до підписання до українських парламентських виборів». Схожу заяву зробив і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, припустивши, що угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом підпишуть не раніше жовтня 2012-го – березня 2013-го.

Партії «Батьківщина», «Фронт змін» та деякі інші учасники Комітету опору диктатурі сформують спільні виборчі списки протягом квітня. Про це під час з’їзду «Батьківщини», що відбувається у Києві, заявив перший заступник голови партії Олександр Турчинов під час обговорення резолюції з’їзду. Водночас у самій резолюції про конкретні терміни формування спільних списків не повідомляється. Разом із тим, документ містить декларацію про створення місцевими організаціями «Батьківщини» спільних з іншими опозиційними силами виборчих штабів.

Російські "сирні" ревізори поїхали з України незадоволеними. Комісією Росспоживнагляду при перевірці підприємства ТОВ «Гадячсир» у Полтавській області у період з 27 по 28 березня виявлено численні порушення вимог технічного регламенту РФ. Зокрема, ревізори зазначили, що сир виробляється з порушенням технологічного процесу «на ділянках його дозрівання, упаковки, а також доставки компонентів для його виробництва». Також перевіряючі заявили, що технологічні параметру виробництва сиру не відповідають вимогам російського законодавства.

Ціна імпортного природного газу для України у квітні може підвищитись  з $416 за тис. куб. м до $426. Про це одному з українських інформагентств повідомило поінформоване джерело. В той же час, перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський повідомив, що наразі Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ, оскільки це є умовою відновлення кредитів Міжнародного валютного фонду.

Позначки: