НОВИНИ

Грищенко прогнозує підписання угоди про асоціацію з ЄС не раніше жовтня

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко прогнозує, що угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом може бути підписано не раніше жовтня 2012-го - березня 2013-го. Про це він сказав на брифінгу.

«Ми домовилися з ЄС продовжувати технічну роботу для підписання угоди. Це масштабна робота, для якої необхідний час... За самими оптимістичними варіантами - до 6-12 місяців», - повідомив міністр.

Грищенко підкреслив, що Україна має намір зробити все можливе, щоб прискорити цей процес, однак, зважаючи на досвід інших угод різних країн з Євросоюзом, цей процес забирає тривалий час.

Зокрема, зі слів міністра, угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і Колумбією й Перу, які були парафовані в березні 2011 року, були підписані тільки через рік.

Як повідомлялося, Україна і Євросоюз парафували угоду про асоціацію.

Представники української сторони підписали тільки ту частину угоди, де йдеться про політичну асоціацію, а також першу й останню сторінки частини про створення зони вільної торгівлі.

Окремі моменти цього блоку ще будуть уточнюватися і юридично погоджуватися протягом декількох місяців.

У грудні 2011 року Україна і ЄС завершили переговори щодо угоди про асоціацію, які вели з вересня 2008 року.

Аби угода набула чинності, необхідне її підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом і національними парламентами всіх країн-членів ЄС.

Нагадаємо, раніше в МЗС України зазначали, що Київ розраховує на парафування угоди про асоціацію з ЄС до кінця березня. 

19 грудня 2011 року на саміті «Україна-ЄС» було оголошено про завершення переговорів щодо згоди про асоціацію України і ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.