НОВИНИ

У Єврокомісії вважають, що влада України не готова до запровадження європейських стандартів

Переговори щодо парафування угоди про асоціацію України з ЄС важко просувалися в своїй останній стадії, тоді як у попередні п’ять років обидві сторони переговорів повсякчас констатували прогрес. Про це Тижню повідомили джерела в Європейський Комісії.

«Українці навчилися добре працювати за цей час. За роки переговорів команда набула справжнього професіоналізму. Все йшло до швидкого підписання документу. Якби ж не справа Тимошенко! Чимало високих чиновників у Брюсcелі заговорили про те, що український політичний клас колективно не готовий запроваджувати справжні європейські стандарти. А прорив команди переговорників - це лише виняток, який підтверджує правило»- розповів Тижню один з адміністраторів служби зовнішньої діяльності ЄС.

Якщо перші роки переговори дійсно велися в форматі пріоритетної співпраці України з ЄС, останнім часом, розповів той самий чиновник, Київ вигадав “лякати” Брюссель власним раптовим інтересом до “посиленої співпраці з Китаєм”, або з арабськими країнами. За Москву і не кажемо. Похапливий пошук “третього шляху”, коли нічим відповісти на закиди про вибіркове правосуддя або про використання судочинства в політичних цілях.

Як повідомлялося, Україна і Євросоюз парафували угоду про асоціацію.

Представники української сторони підписали тільки ту частину угоди, де йдеться про політичну асоціацію, а також першу й останню сторінки частини про створення зони вільної торгівлі.

Окремі моменти цього блоку ще будуть уточнюватися і юридично погоджуватися протягом декількох місяців.

Детальніше читайте Парафування угоди з ЄС: напівзачинено чи напіввідкрито?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.