У понеділок президент Віктор Янукович призначив членів Кабінету Міністрів. Так, Сергій Арбузов став першим віце-прем'єр-міністром. Віце-прем'єр-міністрами стали Юрій Бойко та Олександр Вілкул.
Олену Лукаш призначено міністром Кабінету Міністрів.
Крім цього, Юрія Колобова призначено міністром фінансів, Ігоря Прасолова – міністром економічного розвитку і торгівлі, Едуарда Ставицького – міністром енергетики та вугільної промисловості, Володимира Козака – міністром інфраструктури, Геннадія Темника – міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Олега Проскурякова – міністром екології та природних ресурсів, Наталію Королевську – міністром соціальної політики, Олександра Клименка – міністром доходів і зборів, Павла Лебедєва – міністром оборони, Віталія Захарченка – міністром внутрішніх справ, Леоніда Кожару – міністром закордонних справ, Михайла Болотських – головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Раїсу Богатирьову – міністром охорони здоров'я, Дмитра Табачника – міністром освіти і науки, молоді та спорту, Олександра Лавриновича – міністром юстиції, Миколу Присяжнюка – міністром аграрної політики та продовольства.
Перед цим Янукович звільнив голову Податкової адміністрації та міністрів Кабміну.
Крім того, 24 грудня президент утворив два нових міністерства і нову держслужбу: Міністерство доходів і зборів України, Міністерство промислової політики України та Державну службу України з надзвичайних ситуацій .
Між тим в опозиції вже заявили, що уряд формувався виключно з інтересів Януковича. Так, за словами народного депутата України Миколи Томенка, в новому Кабміні фактично більшість урядовців – це люди, які або фактично є членами сім’ї Януковича, або такими, що претендують, щоб ними стати.
У партії УДАР Віталія Кличка зауважили, що новий український уряд є збірною представників «сім’ї» та різних олігархічних кланів. В політсилі також зауважили, що деякі призначення продемонстрували, хто на парламентських виборах був «призначеною» опозицією і кого і далі «інтегрують» у владу.
Екс-прем’єр-міністрУкраїни Юлія Тимошенко у своєму зверненні заявила, що нові призначення в Кабміні лише підтверджують тезу про «монархізацію» країни.
24 грудня ввечері, під час засідання опозиційних фракцій, депутати розподілили пости керівників парламентських комітетів.
Так, комітет свободи слова повинен очолити Микола Томенко («Батьківщина»), комітет з питань європейської інтеграції – Григорій Немиря («Батьківщина»). Комітет з питань екологічної політики очолить Ірина Сех («Свобода»), комітет з питань культури і духовності – В'ячеслав Кириленко («Батьківщина»).
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності очолюватиме Андрій Кожем'якін ("Батьківщина").Представник УДАРу, Віктор Чумак отримав комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.Комітет з економічної діяльності (контролю за тендерними процедурами) має дістатися Андрієві Іванчуку ("Батьківщина"), комітет з питань науки та освіти – Лілії Гриневич ("Батьківщина").
Комітет з прав людини повинен очолити представник УДАРу. Депутат від «Батьківщина» Ірина Луценко займе пост заступника глави парламентського комітету з питань прав людини.Микола Мартиненко (член фракції «Батьківщина») повинен очолити комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної енергетики та ядерної безпеки.
Також у понеділок Менський районний суд Чернігівської області розглянув питання щодо звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка від відбування покарання за станом здоров’я.
Під час розгляду справи держобвинувачення наголошувало, що особа, яка після оголошення вироку захворіла на хвороби, які об’єктивно перешкоджають відбуванню покарання, може бути звільнена в разі, якщо ці хвороби загострюються і можуть призвести до тяжких наслідків.
«Вважаємо, дослідивши всі матеріали справи, що жодне з наведених клопотань адвокатів щодо хвороб Луценка не дає підстав для його звільнення від покарання», – заявили представники прокуратури.
Врешті судді, порадившись, відмовили у задоволенні клопотання адвокатів Луценка Олексія Баганця, Ігоря Балика та Ігоря Фоміна.
У постанові суду зазначено, що сторона захисту може подати апеляцію на таке рішення протягом 7 днів.
Та у понеділок, 24 грудня, ЗМІ повідомили, що під час боїв у сирійському місті Хомс урядові війська вперше за час конфлікту застосували хімічну зброю. За попередніми даними, у результаті атаки загинули щонайменше семеро осіб, десятки госпіталізовані з ознаками отруєння нервово-паралітичним газом. За словами лікарів, на яких, зокрема, посилається телеканал, постраждалі страждають від різкого погіршення зору і часткового паралічу, що характерно для отруєння.
Згідно із повідомленням, сирійські солдати закидали гранатами з отруйним газом позиції повстанців в одному з районів міста, який контролюється військами опозиції.
Водночас представники повстанців офіційно поки що не підтвердили факт атаки своїх позицій із застосуванням хімічної зброї.