НОВИНИ

Суд відмовився звільнити Луценка за станом здоров'я

Менський районний суд Чернігівської області відмовився звільнити від відбування покарання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка за станом здоров'я.

Резолютивна частина відповідної постанови на виїзному судовому засіданні в Менській виправній колонії була оголошена головою суду Олександром Савченком.

Таким чином суд відмовив у задоволенні клопотання адвокатів Луценка Олексія Баганця, Ігоря Балика та Ігоря Фоміна.

"Суд ухвалив відмовити в задоволенні клопотання адвокатів Баганця, Балика, Фоміна в інтересах засудженого Луценка про звільнення його за станом здоров'я", - наголошується в постанові.

Також в постанові суду зазначено, що сторона захисту може подати апеляцію на таке рішення протягом 7 днів.

Як відомо, держобвинувачення наголошувало, що, особа, яка після оголошення вироку захворіла на хвороби, які об’єктивно перешкоджають відбуванню покарання, може бути звільнена в разі, якщо ці хвороби загострюються і можуть призвести до тяжких наслідків.

«Вважаємо, дослідивши всі матеріали справи, що жодне з наведених клопотань адвокатів щодо хвороб Луценка не дає підстав для його звільнення від покарання», - заявили представники прокуратури.

За їхніми словами, діагностування цирозу печінки, яке раніше було поставлене лікарями, «в подальшому не підтвердилося, а лише говорилося про жирову хворобу печінки та ознаки первинної портальної гіпертензії».

Крім того, сторона держобвинувачення вказала на той факт, що відповідні висновки щодо звільнення особи від відбування покарання за станом здоров’я має встановити спеціальна лікарська комісія при Державній пенітенціарній службі, яка б підтвердила наявність або відсутність таких підстав, проте така комісія не збиралася і такого висновку не надавала.

Враховуючи викладене, представники прокуратури, звертаючись до суду, просили в задоволенні клопотання адвокатів Олексія Баганця, Ігоря Балика та Ігоря Фоміна відмовити.

У свою чергу, у своєму виступі Луценко наголосив: «Позиції прокуратури я не дивуюсь». За словами обвинувачення, продовжив він, хвороба має в подальшому призвести до ще більш тяжких наслідків, і тільки тоді будуть підстави для звільнення. «Чи є свідчення про загострення хвороби? Безумовно. Якщо це не прогрес хвороби, то що таке тоді прогрес – коли мене вперед ногами винесуть?», - сказав Луценко.

Нагадаємо, раніше начальник сектору охорони здоров’я управління ДПтСУ в Чернігівській області С.Волкова повідомила, що з медичної точки зору підстави для звільнення екс-міністра Юрія Луценка відсутні.

18 грудня Окружний адміністративний суд Києва відмовився відкрити провадження за скаргою адвоката екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Олексія Баганця на бездіяльність Вищого спеціального суду, який вже п’ятий місяць зволікає з призначенням дати розгляду касаційної скарги на вирок екс-міністру у справі про перевищення службових повноважень.

13 грудня захист екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка подав скаргу до Київського окружного адміністративного суду на бездіяльність Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ через затягування з призначення розгляду справи по першому вироку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.