НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: новий склад Кабміну - тимчасовий

Нових кадрових перестановок у Кабміні слід очікувати влітку наступного року. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив політолог Віктор Небоженко, коментуючи новий склад уряду.

«Це не той Кабмін, який можна назвати консервативним чи революційним або навіть новим. Це тимчасовий Кабмін, який не здатний знайти $9 млрд, які треба сплатити цього літа. Тому цей Кабмін – до літа, а влітку Янукович його знову перетасує», – вважає Небоженко.

«Цей Кабмін також не вічний, тому що виходить, що це – представництво фінансів певних груп, а не цілісний орган влади. А по-друге, Азаров завжди конфліктував з будь-яким віце-прем’єром і зараз йому доведеться конфліктувати з двома віце-прем’єрами – Вілкулом і Арбузовим. І я не знаю, чим це закінчиться для Азарова. Однозначно розгориться боротьба при формуванні нового бюджету і нової структури зі зборів податків», – прогнозує політолог.

На думку експерта, у нових призначеннях найбільше постраждали інтереси так званої "групи Фірташа".

«Дуже сильно програли, по-перше, Бойко, Колесніков і Тігіпко. Вони відлучені від бюджету і від Кабміну. По-друге, "група Фірташа". Навіть переведення Бойка у віце-прем’єри насправді "відрізає" його від "найсолодшого" – регулярних закупівель в певних тіньових структурах «вишок». Щодо Тігіпка, який за два роки став дуже багатим, він не збирався йти з Кабміну. Йому було дуже важливо, як і Колеснікову, бути поряд з бюджетом», – вважає Небоженко.

Водночас від нових призначень в Кабміні виграла так звана "група Ахметова", вважає політолог.

«Навіть така малоприваблива посада міністра соцполітики і ту зайняла Королевська, яка очевидно після публічної діяльності буде пробувати себе у виконавчій владі», – зазначив Небоженко.

Нагадаємо, Віктор Янукович сьогодні призначив новий склад Кабміну.

В опозиції вважають, що новий уряд формувався виключно виходячи з інтересів Віктора Януковича.

Читайте також: Повний склад нового уряду: група Фірташа, «Сім’я» та донецька «гвардія»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.