За інформацією Державної прикордонної служби, починаючи з 5 червня кордон України перетнули 8,3 мільйона осіб. У день проведення фінального матчу Євро-2012 – кордон України перетнули 360 тисяч осіб. Цілком протилежну інформацію поширила СБУ. За час проведення Євро-2012 до Антитерористичного центру при СБУ надійшло 17 анонімних повідомлень про можливу загрозу вчинення терористичного акту.
Водночас прозвучали позитивні оцінки з уст української влади. Зокрема, президент Віктор Янукович заявив, що основним підсумком чемпіонату Європи з футболу вважає доведення Україною того, що вона є сучасною європейською державою. Хоча зазначив, що "підрахувати економічний ефект неможливо".
Зближення з Європою завдяки Євро-2012 побачив і перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський.
У свою чергу, прем'єр-міністр Микола Азаров привітав національну збірну Іспанії та її вболівальників з перемогою на чемпіонаті Європи з футболу 2012 року. Він також привітав усі команди, які брали участь у фінальній частині ЧЄ-2012 з футболу, і всіх уболівальників з тим, що свято футболу відбулося, і ще довго буде згадуватися прекрасними емоціями. Крім того, прем'єр привітав Україну з успішним забезпеченням проведення чемпіонату, зазначивши при цьому, що спортивне змагання такого рівня й масштабу країна приймала вперше.
Крім цього, із оцінкою чемпіонату висловився і голова Адміністрації президента РФ Сергій Іванов. Він вважає, що Росії є чого навчитися в України, зокрема, організації міжнародних спортивних заходів.
Попри обговорення футбольного чемпіонату мовні дискусії у Верховній Раді не стихали. Зокрема, провладна партія продовжує наполягати на тому, що законопроект про мовну політику можуть розглянути в другому читанні до 7 липня. Іншої думки дотримується голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він запевнив, що мовний законопроект доопрацьовуватимуть до осені.
Заступник голови Верховної Ради, один з лідерів партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Микола Томенко допускає, що Партія регіонів буде ініціювати розгляд законопроекту на цьому тижні за вказівкою Росії.
Водночас 250 осіб протестували біля будівлі Верховної Ради проти внесення на розгляд парламенту у другому читанні законопроекту "Про засади державної мовної політики". Серед організаторів акції – громадські рухи "Відсіч", "Не будь байдужим", "Простір свободи", мережа САМ та ін. Як відомо, Рада прийняла цей законопроект у першому читанні 5 червня.
Тижню стало відомо, що за кордоном екс-президент Віктор Ющенко користується супроводом комунікаційної фірми – Fleishman-Hillard, яка водночас обслуговує і Партію регіонів. На підтвердження цього Тиждень має копії відповідних листів Fleishman-Hillard. Зокрема, звернення із пропозиціями конкретних дат та годин для зустрічі (4 липня), а також з інформацією про попередню програму екс-президента. Натомість прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова заперечила цю співпрацю і запевнила, що безпосередньо сама курує міжнародні медіа-зв'язки з екс-президентом.
Міжнародна місія з питань свободи слова закликала президента України зробити свободу слова реальністю.
Крім цього, Український освітній центр реформ оприлюднив результати моніторингу регіональних друкованих та інтернет медіа на предмет дотримання ними професійних стандартів. За його даними, майже кожен п’ятий журналістський матеріал (22, 4%) у регіональній пресі містить ознаки замовності.
Водночас Азаров заявив, що серед пострадянських країн в Україні найвищий рівень демократії.
Розпочався прийом заяв та документів від вступників до вищих навчальних закладів. Вступна кампанія триватиме до 31 липня. Однак, вже в перший день кампанії громадянська мережа "Опора" повідомила, що працівники приймальних комісій скаржаться на незадовільний стан роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти – автоматизованої системи збору інформації в тому числі про абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів.