НОВИНИ

Литвин запевняє, що мовний законопроект доопрацьовуватимуть до осені

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виключає можливість розгляду парламентом на пленарному тижні 3-6 липня в другому читанні законопроекту №9073 "Про основи державної мовної політики". Про це він сказав на брифінгу.

"На цьому пленарному тижні це питання не може, і не буде розглядатися. По-перше, він не підготовлений, а по-друге, він викликає політичні протистояння й протиріччя, достатні для того, щоб не розглядати це питання", - сказав Литвин.

Зі слів спікера, профільний комітет Ради розглянув тільки частину з поправок, які надійшли до законопроекту, і продовжує роботу над документом.

"Несподіванок не буде, це однозначно. Нам потрібно закінчити сесію на нормальній ноті, а над цим питанням нехай працюють", - додав він.

Крім цього, Литвин висловився за створення робочої групи із числа фахівців з мовного питання, а також із представників кожної парламентської фракції для доопрацювання законопроекту.

Нагадаємо, депутати Ради подали більш ніж 2 тис. поправок до другого читання законопроекту №9073.

Опозиція має намір не допустити прийняття законопроекту про мовну політику в цілому.

У Партії регіонів прогнозували, що цей законопроект може бути ухвалений парламентом у другому читанні 4-5 липня. Також у фракції ПР розглядають питання про продовження нинішньої сесії Ради на один тиждень.

Проектом встановлюється офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.