НОВИНИ

В ПР не виключають, що візьмуться за мовний законопроект цього тижня

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов допускає розгляд парламентом законопроекту №9073 "Про основи державної мовної політики" до 7 липня. Про це він сказав на брифінгу після засідання погоджувальної ради парламенту.

"Відповідно до регламенту, якщо протягом 30 днів комітет не підготує законопроект, сесія може розглядати його самостійно в залі. Якщо ми вважатимемо за необхідне це зробити, а з цього питання ми ще визначаємося, то до кінця тижня ми поставимо на розгляд цей законопроект", - сказав він.

Єфремов зазначив, що строк подачі комітетом законопроекту №9073 минає на цьому тижні, тому є всі підстави для розгляду його ще на нинішній сесії.

Також, зі слів Єфремова, у разі непідготовки комітетом порівняльної таблиці законопроекту в другому читанні може розглядатися той же текст документа, що був прийнятий у першому читанні.

Єфремов також вважає, що внесення депутатами понад 2 тис. поправок до законопроекту №9073 "Про основи державної мовної політики" спрямованою на затягування його розгляду.

"У законопроекті всього 30 статей, а кількість виправлень дійшла до 2 тис. От що виходить, коли працюють так звані професіонали з затягування розгляду законопроектів", - сказав Єфремов.

У свою чергу голова комітету Ради з питань духовності й культури, депутат від фракції БЮТБ Володимир Яворівський, відповідаючи на запитання голови парламенту Володимира Литвина про стан розгляду законопроекту, повідомив, що з поданих 2 040 поправок комітет розглянув поки лише 283.

Депутат наголосив, що комітет працює в рамках законодавства й робота з цього законопроекту ведеться планомірно.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Литвин виключає можливість розгляду парламентом на пленарному тижні 3-6 липня в другому читанні законопроекту №9073 "Про основи державної мовної політики".

Читайте також: Що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів

Останнє пленарне засідання поточної 10-ї сесії Ради 6-го скликання має відбутися 6 липня.