НОВИНИ

Азаров вважає, що серед пострадянських країн в Україні найвищий рівень демократії

Прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяє встановлення веб-камер на всіх 34 тис. виборчих дільницях на виборах Верховної Ради. Про це сказано в повідомленні прес-служби уряду.

У ході зустрічі з віце-президентом Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), депутатом австрійського парламенту Вольфгангом Гроссруком Азаров заявив, що відповідне рішення прийняте для моніторингу ходу голосування, запобігання порушенням виборчого законодавства або оперативного реагування на можливі порушення.

Прем'єр зазначив, що за парламентськими виборами в Україні можна буде спостерігати через веб-портал з будь-якого куточка світу.

"Чи це не показник відкритості й відповідь тим, хто заздалегідь говорить про можливі фальсифікації під час виборів?" - заявив Азаров.

Прем'єр запросив представників ОБСЄ бути спостерігачами під час парламентських виборів в Україні.

"Приїдьте до України, я вас запрошую бути спостерігачами під час виборів", - сказав Азаров.

У свою чергу Гроссрук повідомив, що планує приїхати до України як заступник керівника місії іноземних спостерігачів ОБСЄ.

"Демократія - це живий процес, в удосконаленні якого зацікавлені всі, у тому числі і європейські демократії", - зауважив австрійський парламентарій.

Він підкреслив, що якщо порівнювати Україну з іншими пострадянськими країнами в питаннях демократії та свободи слова, то Україна попереду всіх.

При цьому Гроссрук пообіцяв, що зробить усе від нього залежне, щоб місія в Україні була максимально об'єктивною.

Як повідомлялось, у травні Азаров виступав за встановлення веб-камер на виборчих дільницях на виборах Ради, однак підкреслював, що питання встановлення впирається в наявні кошти.

Депутат Верховної Ради, член фракції Партії регіонів Владислав Забарський пропонує парламенту виділити Центральній виборчій комісії 993,6 млн гривень для оснащення виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження.

Ідея обладнати виборчі дільниці веб-камерами не нова. У січні з такою пропозицією до Центральної виборчої комісії звернувся голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін.

У березні заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк вніс до Верховної ради законопроект «Про внесення змін до закону «Про вибори народних депутатів», з пропозицією обладнати виборчі дільниці на парламентських виборах веб-камерами.

За оцінкою Коновалюка, вартість проекту в Україні, де діятиме близько 33,5 тис. виборчих дільниць, складе 700-800 млн грн. Це втричі дорожче, ніж це би обійшлося в Росії, - 22,3 тис. грн. (з розрахунку на один комплект).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.