Події 2 березня: Газпром офіційно запропонував Україні 10% знижку на газ; дочка Тимошенко подала в суд на Генпрокуратуру; Росія хоче відновити дипломатичні відносини з Грузією

2 Березня 2012, 23:33

Сьогодні ВАТ "Газпром" передав НАК "Нафтогаз України" проект угоди по газу, який передбачає, зокрема, зниження ціни за блакитне паливо на 10%. Як відомо, таку ж знижку Газпром зробив певним європейським компаніям.

У той же час Україна намагається заблокувати будівництво «Південного потоку». Це підтверджує лист за підписом міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка, який надійшов до Енергетичного Співтовариства з проханням не погоджувати проект будівництва російського газопроводу South Stream. «Південний потік» має бути запущений 2015 року. Це один із газопроводів, який пролягатиме в обхід України.

Адвокат доньки екс-прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко Микола Єременко подав скаргу до Печерського суду з вимогою визнати незаконною бездіяльність Генеральної прокуратури щодо катувань лідерки БЮТ. Зокрема, Євгенія Тимошенко заявила, що її маму «піддають тортурам у в‘язниці: вона знаходиться під цілодобовим відеоспостереженням, а світло не вимикається ні вдень, ні вночі». Як відомо, 10 лютого донька Тимошенко разом з адвокатом звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу за фактом застосування стосовно її матері катувань та тортур.

Водночас чоловік Юлії Тимошенко Олександр, який отримав притулок у Чехії, вважає, що Європа має ввести санкції проти української влади, оскільки керівництво країни не має наміру виконувати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 26 січня цього року, хоч в Адміністрації президента заявляють, що вже почали виконувати їх.

А представники ОБСЄ і Європарламенту планують у понеділок, 5 березня, відвідати Тимошенко. Члени делегації мають намір ознайомитися з умовами утримання Тимошенко і станом її здоров'я. Очікується, що до складу групи ввійдуть віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурга Габсбург Дуглас (Швеція), член Європарламенту Корієн Вортманн-Коол (Нідерланди) і член Парламентської асамблеї ОБСЄ Марілуїза Бек (Німеччина).

Президент Віктор Янукович схвалив будівництво ядерного сховища у Чорнобильській зоні. А також нагородив голову Рахункової палати Росії Сергія Степашина орденом "За заслуги" II ступеня за значний особистий внесок у розвиток україно-російських міждержавних відносин.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна констатувала, що вже зараз ЦВК спостерігає факти підкупу виборців, але реагувати на них поки не може. Раніше Тиждень повідомляв про початок передвиборчої агітації в регіонах, під час якої політичні партії під виглядом благодійної допомоги роздають виборцям безкоштовні квитки, продуктові набори, цукерки.

Сьогодні також стало відомо, партії «Батьківщина» та Народний рух України підписали угоду про об’єднання зусиль на виборах до Верховної Ради і підуть на вибори за одним партійним списком.

Заява спікера Володимира Литвина, в якій він виразив сумнів у доцільності законодавчого визначення квот представництва жінок в органах державної влади, викликала обурення з боку членів міжфракційного депутатського об`єднання «Рівні можливості», а також керівника Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації президента Ганни Герман. Вони вимагають від спікера вибачень.

У Херсоні проти двох студентів порушили справу за розклеювання «антипрезидентських» листівок.

Тим часом офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич заявив, що у зв'язку з оголошенням Грузією 29 лютого безвізового режиму для росіян, РФ готова ввести на взаємній основі безвізовий режим з Грузією і пропонує відновити дипвідносини, розірвані в серпні 2008 року після війни в Південній Осетії. У відповідь заступник міністра закордонних справ Грузії Сергій Капанадзе заявив, що Грузія не буде відновлювати дипломатичні відносини з Росією, поки та продовжує визнавати незалежність Південної Осетії і Абхазії.

Позначки: