НОВИНИ

Литвин дав зрозуміти, що влада – це не жіноча справа

Голова Верховної Ради Володимир Литвин сумнівається в доцільності законодавчого визначення квот представництва жінок в органах державної влади. Про це він сказав в інтерв'ю телекомпанії «Рада».

«Цю проблему не вирішити законодавством. Ви ж прекрасно розумієте, що в нас сьогодні є порядку 30 проектів законів на розгляді й у переважному ступені стосуються представництва жінок в органах влади», - сказав він.

При цьому він висловив сумнів у тому, що суспільство буде виконувати відповідне законодавство у разі його прийняття.

«Але суспільство не буде виконувати, якщо ми не позбудемося від того, що в нас є вже традицією й, у принципі, воно входить у християнську ментальність, відповідно до якої чоловік - це вища істота, тому що жінка створена була з ребра Адама. Відповідно, вона вже стоїть на нижчому щаблі», - сказав він.

Він також зазначив, що ті законопроекти, які зараз перебувають на розгляді в парламенті про квотність представництва чоловіків і жінок в органах влади, суперечать положенням Конституції про рівність всіх перед законом незалежно від статі, віросповідання або за іншими ознаками.

«Я вважаю, що має діяти природний принцип, а не простий примус у вигляді відповідного закону», - підкреслив він.

Спікер повідомив, що в 70-80-их роках жінки в парламенті становили близько 40% загальної кількості депутатів, а в діючому скликанні - менше як 8%.

На його думку, представництво жінок в органах влади скорочується залежно від рівня влади.

Як повідомлялось, депутат Ради, заступник голови комітету парламенту з закордонних справ Леонід Кожара (фракція Партії регіонів) виступає за введення ПР мінімальної квоти представництва жінок у партійному списку кандидатів у депутати на виборах Ради, які пройдуть восени 2012 року.

У травні 2009 року Литвин виступав за законодавче визначення квотних принципів представництва молоді й жінок в органах державного управління.

Нагадаємо, в середньому у світі жінки обіймають 19,2% депутатських місць у парламентах. В Україні із 450 депутатів Верховної ради лише 36 жінок (8%). Жінки є главами держав і урядів у менше, ніж 10% країн світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.