НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

"Регіонали" активно взялися "підкуповувати" виборців квитками та продуктовими наборами

Представники Партії регіонів вже почали активну передвиборчу агітацію в регіонах, роздаючи виборцям під виглядом благодійної допомоги безкоштовні квитки, продуктові набори, цукерки.

Ще перед Новим роком у Криму Партія регіонів запросила дітей віком від 7 років до цирку, обіцявши солодкі подарунки. Як повідомили в УНП, «виступи  дитячих самодіяльних колективів чергувалися  з буйним славослів’ям на адресу президента й уряду, виголошувалися гасла «Славься, Партия регионов!», «Славим тебя, наш дорогой президент!», «Большое спасибо Партии регионов за то, что они устроили нашим детям такой чудесный праздник».

Також у грудні в інтернеті з’явилося відео, на якому колишній секретар Київради Олесь Довгий агітує київських бабусь, роздаючи їм продуктові пайки. За словами Довгого, він особисто обходить за день мінімум 100 квартир. Згодом стало відомо, що Довгий взявся агітувати виборців і з допомогою цукеркових наборів для дошкільнят у дитсадках.

У той же час громадські активісти виявили, що від імені народного депутата  від Партії регіонів Максима Луцького безкоштовно поширюють ліки, на упаковці яких розміщене фото самого «регіонала» та напис «Безкоштовно від Максима Луцького». Активісти розцінили це, як прямий підкуп виборців Солом'янського району міста Києва. Луцький пояснив, що своїм портретом захищає безкоштовні ліки від недобросовісних медиків, які нібито продають ці медпрепарати.

Згодом деяким мешканцям Солом'янського району почали роздавати пляшки шампанського з портретом Луцького.

17 січня Луцький пообіцяв, що не буде розповсюджувати серед виборців продукцію зі своїм фото.

Від ще одного члена фракції Партії регіонів Ігоря Лисова на різдвяні свята понад 1000 мешканців Голосіївського району Києва отримали безкоштовні квитки до Національного театру ім. Франка на дитячу виставу «Попелюшка». При вході до театру запрошеним також дарували новорічні кондитерські набори.

Зазначимо, що за інформацією ЗМІ, Луцький, Лисов та Довгий потрапили до списку кандидатів від влади на 10 мажоритарних округах столиці.

Не відстають потенційні кандидати-мажоритарники і в інших регіонах.

У Могилеві-Подільському, за повідомлення місцевих ЗМІ, подарунки перед Новим роком почали носити від імені депутата від Партії регіонів Григорія Калетніка. До набору входять газети  «Мій Університет», шарф із написом «Народний депутат України Калетнік», календар із портретом депутата та цукерки виробництва фабрики «Конті».

Понад 500 мешканців 5 районів Харківщини отримали безкоштовні квитки до цирку від заступника голови Партії регіонів народного депутата Дмитра Шенцева, який планує балотуватися в Раду по цьому округу. Також усі запрошені отримали пакети з кондитерськими наборами, на яких було розміщено символіку Партії регіонів та напис «Дмитро Шенцев».

Ще одна представниця Партії регіонів - народний депутат Тетяна Бахтєєва - поширює через профспілки кількох ВНЗ Донецька безкоштовні запрошення на шоу у місцевому нічному клубі «Chicago music hall». Вона планує балотуватися до Ради від Калінінського та Ворошилівського районів Донецька, де розміщено гуртожитки ВНЗ. Раніше Бахтєєва також роздавала мешканцям свого округу безкоштовні квитки до місцевого дельфінарію.

Прес-служба Бахтеєвої нещодавно розповсюдила заяву, де повідомила, що народний депутат займається благодійністю, допомагаючи поширювати серед студентів Донецької області запрошення на шоу в нічному клубі, прикрашені її портретом.

Рух «Спільна справа» також повідомив про нещодавню зустріч у міськраді Дзержинська Донецької області, під час якої «чорнобильцям» вручались державні нагороди та роздавались продуктові набори від імені народного депутата від Партії регіонів Ігоря Шкірі. Всі вони були підписані - «Благодійний фонд Ігоря Шкірі».

Сам Шкіря у відповідь заявив, що «не можна плутати «підкуп виборців» і благодійну роботу, допомогу землякам».

А в Полтаві міський голова Олександр Мамай разом із двома своїми соратниками розсилають людям іменні запрошення зі своїми фотографіями, де запрошують на «соціальну ініціативу в підтримку малозахищених верств населення» та анкети, де вказані прізвище, ім’я, по-батькові й адреса громадянина, а також два варіанти продуктового набору, один з яких запропоновано обрати та поставити свій підпис під словами: «Я погоджуюсь на отримання вищевказаного продуктового набору». 

Поза тим, екс-бютівець, нинішній член фракції Партії регіонів Віталій Барвіненко роздав нещодавно безкоштовні квитки в Одеський музично-драматичного театру ім.Васілько та кондитерські набори жителям Білгород-Дністровського і Татарбунарського районів Одещини, де депутат має намір балотуватися в Раду.

Нагадаємо, парламентські вибори відбудуться у жовтні 2012 року за змішаною системою без участі блоків. При цьому прохідний бар’єр збільшено з 3 % до 5 %.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.