Події 19 червня: Під час боїв на Луганщині сили АТО знищили близько 200 терористів, Рада підтримала кандидатури Порошенка на посади голів НБУ, ГПУ та МЗС

20 Червня 2014, 00:05

Цього дня Австралія ввела санкції проти 50 росіян через воєнні дії в Україні. Про це повідомляється на сайті міністерства закордонних справ країни.

Санкції Австралії набули чинності в четвер.

"Сьогодні фінансові санкції та обмеження на переміщення проти 50 осіб та 11 компаній, які мали відношення до загрози суверенітету та територіальній цілісності України, вступили в силу", – йдеться в повідомленні.

Санкції введено стосовно радника президента РФ Сєргєя Глазьєва, глави Совфеда Валєнтіни Матвієнко, сенатора Андрєя Клішас, спікера Держдуми Сєргєя Наришкіна, депутатів Олени Мізуліной та Алєксія Пушкова, віце-прем'єрів Дмітрій Рогозіна і Дмітрія Козака, помічників президента РФ Владіслава Суркова, Владіслава Кожина та Андрєя Фурсенко, голови адміністрації президента РФ Сєргєя Іванова, перша заступник голови адміністрації Кремля Вячеслава Володіна та Алєксія Громова, в.о. глави Криму Сєргєя Аксьонова, бізнесменів Юрія Ковальчука, Аркадія, Боріса Ротенбергов, Геннадія Тимченко, глави РЖД Владіміра Якуніна, а також ряду лідерів сапомровозглашенних республік ДНР і ЛНР.

У цей список також потрапили Банк Росія, ІнвестКапіталБанк, СМП-банк, ТОВ "Стройгазмонтаж", ТОВ "Авіа Груп Норд", Стройтрансгаз груп, Волга-Груп, Чорноморнафтогаз, а також інші компанії та обличчя.

У районі Красного Лиману в Донецькій області сили антитерористичної операції вели бої з терористами, які не пішли на виконання вимог влади. Про це повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

"Уночі в районі, де зосередилися сили терористів, були розкидані листівки, у яких сили АТО пропонували бойовикам скласти зброю", – написав Тимчук.

"В ультиматумі, пред'явленому терористам, відповідно до мирного плану президента України, пропонувалося скласти зброю й гарантувалося об'єктивне розслідування на предмет вчинення злочинів стосовно кожного з бойовиків. Тим терористам, хто не заплямував себе кров'ю, гарантувалася свобода й безпека", – зазначає Тимчук.

Згодом стало відомо, що силовики взяли під контроль міст через Сіверський Донець на Луганщині. Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

Військовослужбовці Збройних сил та Нацгвардії знищили укріплення терористів у районі села Закотне та захопили міст через Сіверський Донець. Під час бою застосували вертольоти армійської авіації. 

Силовики здійснюють заходи по звільненню села Закотне від терористів.

Населений пункт Ямпіль заблокували.

Також з’явилася інформація, що 20 військових зі Львівщини загинули під Слов'янськом. Про це заявила народний депутат від фракції "Свобода", екс-губернатор Львівщини Ірина Сех.

"Щойно надійшла інформація про те, що в районі Слов'янська загинули вже понад два десятки наших військовослужбовців. Це військовослужбовці 24-ї бригади з Яворівщини (Львівська область)", – сказала вона на вечірньому засіданні парламенту 19 червня.

Народний депутат поскаржилася на те, що частина військовослужбовців не має належного обмундирування та засобів особистого захисту.

"Сьогодні ми бачимо, що не встигли поховати загиблих над Луганськом, уже маємо понад 20 смертей", – сказала Сех.

У свою чергу народний депутат фракції ВО "Свобода" Юрій Сиротюк уточнив, що йдеться про загиблих у четвер, 19 червня.

"Це сталося сьогодні у боях, які точаться поблизу Слов'янська", – сказав він.

Крім того, стало відомо, що під час боїв на Луганщині сили АТО знищили близько 200 терористів. Про це повідомив речник АТО Владислав Селезньов на своїй сторінці у Facebook.

"Сили АТО продовжують виконувати поставлені завдання в районі населених пунктів Ямпіль та Закотне, які є стратегічно важливими для бойовиків, оскільки саме через ці населені пункти останнім часом здійснювалося постачання в Слов'янськзброї та боєприпасів. Внаслідок інтенсивних боїв, що тривали на протязі дня у визначеному районі, при активній взаємодії з авіацією, силами АТО знищені блок пости і засідки бойовиків, захоплена панівна висота в районі проведення операції", – повідомив речник АТО.

За словами Селезньова, бойовики чинять шалений опір, діють підступно, із засідок завдають ударів по силах АТО.

"По українських підрозділах ведуть бойову роботу снайпери бойовиків. У відповідь силами АТО здійснюються адекватні дії, спрямовані на знищення сил противника, в першу чергу – снайперів і навідників-операторів ПЗРК. Лише за попередніми оцінками, сили АТО знищили близько 200 бойовиків, кількість поранених разом більше", – підкреслив речник АТО.

Селезньов також повідомив, що під час інтенсивних боїв  загинули четверо українських військовослужбовців, 20 отримали поранення різного ступня тяжкості. Усіх поранених евакуйовано до медичних закладів, де їм надана необхідна медична допомога.

Депутати підтримали кандидатури Порошенка на посади голів НБУ, ГПУ та МЗС. У парламенті підтримали кандидатури, внесені президентом Петром Порошенком, на посади очільників Національного банку, Генпрокуратури та Міністерства закордонних справ.

Так, спочатку депутати 329-ма голосами підтримали призначення Віталія Яреми на посаду голови Гепрокуратури України. Водночас, він був звільнений з посади першого віце-премєр-міністра України. За проголосував 331 народний депутат.

Згодом Верховна Рада 319-ма голосами звільнила голову Міністерства закордонних справ Андрія Дещицю. На його місце призначили колишнього посла України в Німеччині Павла Клімкіна. "За" проголосували 335 депутатів.

Після 10-хвилинної перерви депутати проголосували за звільнення голови Нацбанку Степана Кубіва. Таке рішення підтримали 302 нардепи. Новим очільником НБУ стала Валерія Гонтарєва. Її призначення підтримали 349 депутатів.

Також цього дня зниклі спостерігачі ОБСЄ вийшли на зв'язок. ОБСЄ встановила контакт з двома групами спостерігачів, зниклими на сході України наприкінці травня. Про це повідомили в спеціальній моніторингової місії в четвер.

"Ми встановили контакт з обома групами", – повідомив представник місії.

У місії уточнили, що обидві групи ще не звільнені.

Президент Петро Порошенко представив легітимній владі Донецької та Луганської областей 14 пунктів мирного плану на сході країни. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, під час зустрічі Порошенко наголосив на важливості внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Він зазначив, що відповідний проект змін Основного Закону буде спрямовано на розглядВенеціанської Комісії.

"Наша мета не війна, наша мета – мир!", – наголосив він.

"Ключовий елемент: президент добровільно відмовляється від можливості призначати голів облдержадміністрацій і райдержадміністрацій, проводяться дострокові місцеві вибори і обрані депутати формують місцеву раду, яка в свою чергу формує виконавчий комітет", – підкреслив Порошенко.

Він заявив, що для відновлення економіки Донбасу разом із партнерами з Євросоюзу розроблено програму створення робочих місць на сході України, з перспективою інвестицій та з проектом програми з економічної реконструкції регіону.

Президент вважає, що частина загальнодержавних податків повинна залишатись в розпорядженні місцевої влади.

"Зокрема, 25% податку на прибуток має залишатись для того, щоб бути стимулюючим фактором", – наголосив Порошенко.

Крім того, Порошенко заявив Путіну, що розраховує на підтримку мирного плану. Президент України Петро Порошенко та президент РФ Владімір Путін у телефонній розмові обговорили ситуацію на Сході України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко окреслив ключові позиції і графік реалізації мирного плану ситуації на сході держави. Він наголосив на необхідності звільнення заручників та встановлення ефективного режиму контролю на українсько-російському кордоні.

«Глава української держави наголосив, що разом з припиненням вогню, розраховує на підтримку мирного плану. Президент Росії висловив підтримку зусиллям з деескалації ситуації в Донецькій та Луганській областях, процесу припинення вогню та реалізації мирного плану президента України», – йдеться у повідомленні.

 

 

Позначки: