НОВИНИ

Експерт: Порошенко виглядає цілком комфортним варіантом для збереження засад олігархічної системи в країні

Новообраний президент наразі бачиться цілком комфортним варіантом для збереження засад олігархічної системи в країні. Про це у своєму матеріалі для «Українського тижня» пише Олесь Олексієнко.

«Союз Порошенка та Кличка став результатом зустрічі у Відні за участю Дмитра Фірташа. Інавгурація продемонструвала, що, попри жорстке протистояння у 2005 році з групами Ахметова та Коломойського, Петро Олексійович наразі готовий до співпраці, а відтак і врахування їхніх інтересів у своїй політиці. Уже на четвертий день після виборів, 29 травня, він зустрівся з Ігорем Коломойським, у результаті чого було досягнуто домовленості про збереження контролю останнього над державними посадами у низці південних та східних регіонів: сам Коломойський залишився головою Дніпропетровської ОДА, його креатура Ігор Палиця – Одеської ОДА, водночас наразі активно шириться інформація про те, що й Харківську область замість людини Авакова уже найближчим часом очолить людина Коломойського Геннадій Кернес або хтось із його оточення», - йдеться у матеріалі.

«Спроби консолідувати довкола себе олігархів презентуються як необхідність з огляду на зовнішню загрозу, однак консервування олігархічної системи, до роботи в умовах якої цілком звик за попередні десятиліття сам Порошенко, матиме негативний вплив на середньо- та довгострокові перспективи країни. Адже вони під прикриттям демонстративних «патріотичних» заяв (як-от Ахметов) та навіть дій (як-от Коломойський) і далі відстоюють свій особистий інтерес за рахунок держави», - зауважує експерт.

Детальніше читайте у матеріалі  «Важка булава» в черговому номері «Українського тижня».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.