Події 15 лютого: Активісти роблять КПП на Грушевського й звільняють КМДА та чотири будівлі ОДА, а Майдан готує “мирний” наступ на Раду

16 Лютого 2014, 00:02

Ввечері 15 лютого два екскаватори розпочали розбирати барикади на вулиці Грушевського. Їх частково демонтують посередині, розгрібаючи ковшами бульдозерів проїзд завширшки чотири метри. Активісти зазначають, що таким чином вони виконують домовленості з владою про гарантування проїзду транспорту вулицями міста. Мішки, з яких складалися барикади, нікуди не вивозять, а просто розгортають в різні боки, укріплюючи бокові барикади. Учасники Майдану очікують підвозу піску, який розфасують у мішки й укріплять ними бокові барикади.

"У разі потреби, якщо влада не виконає свої обіцянки, цими мішками закладуть "дірки", що утворилися у старих барикадах, створивши нові", – заявляють активісти.

Тим часом, у ЗМІ з’явилася інформація про те, що розпочався процес звільнення будівлі КМДА. Про це повідомив один із представників керівництва Майдану, політолог Ігор Жданов.

«Ми вже розпочали процес звільнення КМДА»,- сказав він, зауваживши, що «наразі у будівлі столичної мерії відбуваються відповідні заходи і, як очікується, до неділі будівля столичної мерії буде звільнена».

Пізніше народний депутат Арсен Аваков повідомив, що до ранку активісти Майдану звільнять приміщення КМДА та ще чотирьох облдержадміністрацій по всій Україні, і переобладнають барикади на вулиці Грушевського, забезчуючи там проїзд транспорту. 

"Єдина вулиця, яку нам необхідно звільнити – вул. Грушевського. Отже до ранку на Грушевського з'явиться шлагбаум та проїзд. Ми там створимо КПП, через яке буде можливе відновлення руху транспорту. Першим через КПП проїде машина з одним з послів ЄС в Україні та одним з народних депутатів", – повідомив Аваков.

Однак, виявилося, що не всіх активістів було звільнено. На форумі Євромайданів представники Громадської ради Майдану заявили, що у СІЗО досі перебувають щонайменше чотири активісти Євромайдану: Сергій Александров, Максим Головін, Олександр Македонський та Тимофій Підлісний. У відповідь в МВС запевнили, що йдеться про затриманих, котрі перебувають під вартою за підозрою у скоєнні кількох кримінальних правопорушень.

"Четверо начебто "активістів Євромайдану" насправді затримані за викрадення людини. У грудні 2013 року зловмисники вимагали викуп, а після звільнення заручника були затримані. Їхні дії кваліфіковані одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України – 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), 187 (Розбій) та 189 (Вимагання)", – заявили в МВС.

Також в опозиції заявили, що Майдан не розійдеться, поки не будуть виконані всі вимоги. Принаймні, Рада ВО «Майдан» ухвалила рішення щодо подальшого перебування на Майдані. Про це заявив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Він нагадав про заяву прокурора міста Києва стосовно того, що затримані активісти будуть звільнені лише в тому випадку, якщо протестувальники звільнять "не просто всі приміщення, а й весь Майдан".

"Цього не буде. Ми залишаємося в приміщенні Будинку профспілок, Українського дому, в Жовтневому палаці. Ми залишаємося на Майдані. Що стосується інших приміщень, Рада ВО "Майдан" із цього приводу прийняла рішення, і ми будемо бачити, як будуть виконуватися в першу чергу рішення влади", – сказав Яценюк. 

Тітушки знову спробували розібрати барикади на Хрещатику. До них долучилися жіночки з портретами Сталіна. Закінчилося все невтішно. В МВС заявили, що нібито активісти Майдану побили учасників мирної акції, навіть довелося госпіталізувати п’ятьох осіб. «П'ять осіб госпіталізовано, іншим була надана допомога на місці», – повідомили в міліції. Крім того, згідно з повідомленням, силовики розглядають заяви від очевидців подій.

На розгляд Сенату США представили проект резолюції щодо України із закликом до Держдепартаменту США негайно розглянути запровадження цільових санкцій, включно зі скасуванням віз та замороженням активів. Відповідний документ під номером №357 вніс голова Cенатського комітету із закордонних відносин сенатор-демократ Роберт Менендс. Проект резолюції також закликає Адміністрацію президента США Барака Обами посилити урядові програми на підтримку демократії та прав людини в Україні. Окрім того, автори документу звертаються до уряду США з проханням "негайно переглянути фінансування будь-яких організацій в Україні, які беруть участь у репресивних діях, що порушують громадянські, чи людські права українців".

Також стало відомо, що Учасники мирного протесту на Майдані 18 лютого пікетуватимуть Верховну Раду. Про це заявив журналістам народний депутат від «Батьківщини» Степан Кубів.

"Основний месидж (народного віча в неділю – ред.) – це нарада щодо мирного наступу до Верховної Ради для того, щоб допомогти народним обранцям ухвалити правильне рішення – повернутися до Конституції 2004 року", – пояснив Кубів.

Позначки:

читати ще