НОВИНИ

Прокуратура чекає звільнення КМДА, розблокування 9 вулиць та демонтажу 19 барикад

Для набуття чинності так званого закону про амністію протестувальникам необхідно звільнити приміщення Київської міської держадміністрації, вулицю Грушевського і звільнити всі центральні вулиці, де розташовані барикади. Про це на брифінгу в четвер заявив прокурор Києва Микола Бескишкий.

Прокурор нагадав, що 17 лютого - кінцевий термін виконання умов, за яких на підставі так званого закону про амністію, будуть звільнені від кримінальної відповідальності учасники акції.

"Правоохоронні органи Києва розслідують провадження щодо 71 особи, яким інкримінується участь або організація масових заворушень у столиці, скоєних у період з 27 грудня 2013 по 2 лютого 2014 року" , - розповів він.

Бескишкий пояснив, що з 71 підозрюваного чотири людини перебувають у СІЗО, 59 – під домашнім арештом, одна особа – під заставою, і з двох взято особисте зобов'язання. Всього запобіжний захід обирався 66 особам , підозрюваним у масових заворушеннях.

Ще 4 перебувають у розшуку, 1 - в медичному закладі, і цим 5 запобіжний захід не обирався.

Прокурор зазначив, що за ініціативою органів прокуратури було пом'якшено запобіжний захід 46 підозрюваним.

"Закон передбачає ряд умов, які необхідно виконати, це звільнення всіх зайнятих приміщень органів влади та місцевого самоврядування, допуск до робочих місць осіб, які там працюють, зняття інших перешкод для належного функціонування цих об'єктів, розблокування всіх транспортних комунікацій у Києві, звільнення всіх вулиць, площ, провулків, крім тих, на яких проходять мирні акції протесту. У Києві мова йде про розблокування 9 вулиць центральної частини міста та демонтування 19 барикад, які там споруджені" , - розповів Бескишкий.

Обов'язковою умовою,  як підкреслив прокурор, є звільнення будівлі Київської міської державної адміністрації.

Що стосується вулиць, які необхідно звільнити від барикад і забезпечити проїзд транспорту, то це Грушевського, Городецького, Хрещатик, Інститутська, Трьохсвятительська, Володимирський узвіз, Прорізна, Заньковецької та Майдан Незалежності.

"Якщо виконаються всі ці умови, то фактові кримінальні провадження будуть закриті процесуальними керівниками - прокурорами, якщо є конкретні особи , то провадження буде направлятися в суд і людина буде звільнятися від кримінальної відповідальності" , - зазначив прокурор.

Він підкреслив, що в іншому випадку, при невиконанні умов звільнення будівлі КМДА і вулиць, прокурори будуть розслідувати всі кримінальні провадження у належному порядку, і направляти матеріали до суду.

"Київ, на жаль, став епіцентром подій. Я хотів би, щоб усі, у кого є можливість врегулювати цю ситуацію ... поставилися до цього серйозно, і щоб закон діяв . Якщо він буде застосований в столиці, то буде застосований і по всій Україні" , - заявив Бескишкий.

На його переконання, саме ті, хто організовував масові акції "насамперед, повинні нести відповідальність за це".

Відповідаючи на питання про те, чи плануються якісь силові методи врегулювання ситуації у разі невиконання умов протестуючими, прокурор сказав: "Немає навіть таких думок, щоб ми організовували якісь насильницькі дії".

Нагадаємо, згідно з прийнятим  законом, амністія учасників акцій протестів настане , якщо активісти Майдану у 15-денний термін (до 18 лютого) звільнять усі зайняті в Києві та інших населених пунктах будівлі та приміщення органів державної влади і місцевого самоврядування , а також столичну вулицю Грушевського.  

Рада Майдану заявила, що  адміністративні будівлі і вулицю Грушевського у Києві будуть звільнені після того, як влада зробить перший крок і випустить на волю учасників акцій протесту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.