Події 12 грудня: перше засідання нової Ради, “паспортна ініціатива” Путіна, та КНДР вдруге за рік запустила ракету

13 Грудня 2012, 00:48

12 грудня Верховна Рада VII скликання розпочала роботу. На урочистому засіданні, яке о 10:00 відкрив спікер парламенту VI скликання Володимир Литвин, депутати прийняли присягу на вірність українському народові, а потім особисто підписали текст присяги. Після цього вони отримали картки для голосування і постійні посвідчення народних депутатів. Цього дня у новообраному парламенті було сформовано 5 фракцій та обрана лічильна комісія. Крім того, було зареєстровано постанови про призначення спікера (на цю посаду претендує Володимир Рибак від Партії регіонів) та віце-спікера (цю посаду може отримати комуніст Ігор Калєтнік) парламенту. Між тим, постанова про реєстрацію на посаду віце-спікера представника опозиції Руслана Кошулинського на сайті парламенту так і не з’явилася. Приблизно о 19:50 голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив про перерву у засіданні до 10 ранку 13-го грудня.

Перше засідання Ради запам'яталося сутичками між депутатами. Так, перше зіткнення сталося біля одного з входів до сесійної зали, куди намагався зайти обраний за списком об’єднаної опозиції депутат Олександр Табалов, котрий, як відомо, не написав заяву про вступ до фракції «Батьківщина». Коли він намагався зайти до сесійної зали, опозиціонери, насамперед з числа представників ВО «Свобода», а також кілька бютівців заблокували його на вході з криками «Тушка, здай мандат!», «Сходи до виборців!». Внаслідок цього на виході із зали виникла невелика бійка, однак Табалову зрештою вдалося зайти до сесійної зали.

Згодом у сесійній залі вивісили фотографії Олександра та Андрія Табалових в чорних рамках.

Лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, в свою чергу, заявив, що провина за появу двох «тушок» серед народних обранців від «Батьківщини» повністю лежить на ньому.

Народні депутати Олександр і Андрій Табалови, в свою чергу, заявили, що ще не обрали нової фракції після відмови увійти до фракції «Батьківщина», незважаючи на те, що на виборах балотувалися до Верховної Ради за підтримки цієї політсили.

Згодом Олександр Турчинов виступив із заявою, в якій повідомив, що опозиція вимагатиме від ЦВК зареєструвати наступного депутата у списку замість Олександра Табалова та перевиборів на 99-му окрузі в Кіровограді, за яким до ВР пройшов Андрій Табалов.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив, що Центральна виборча комісія зможе визнати батька та сина Табалових такими, що не набули депутатських повноважень лише після офіційного повідомлення Верховної Ради.

Надвечір картки Табалових голосували у залі Верховної Ради за відсутності власників. Після цього кореспонденти руху «Чесно» зафіксували ще два факти кнопкодавства – депутат від Партії регіонів Юрій Воропаєв проголосував замість Віталія Калюжного, а його однопартієць Володимир Малишев – за Євгенія Гєллєра.

Крім того, під час першого засідання нової Верховної Ради представники опозиції кілька разів блокували трибуну. Свої кроки вони пояснили трьома причинами: голосування карток Табалових, продовження роботи Верховної Ради після 18:00 та оголошення про формування фракції Комуністичної партії України.

Також у середу президент Росії Владімір Путін заявив, що в'їзд на територію Росії до 2015 року повинен здійснюватися тільки за закордонними паспортами.

«У нас досі існує практика, коли громадяни окремих держав СНД в’їжджають в Російську Федерацію за своїми внутрішніми паспортами. Пройшло вже багато часу для того, щоб всі держави СНД сформувалися як такі, і в таких умовах, коли до нас в’їжджають громадяни інших країн за внутрішніми паспортами, забезпечити ефективний імміграційний контроль практично неможливо», – сказав він.

«Вважаю, що не пізніше ніж у 2015 році в’їзд до Росії має бути дозволений виключно за закордонними, а не внутрішніми паспортами інших країн», – заявив Путін.

В МЗС України вже повідомили, що від таких ініціатив найбільше постраждають пенсіонери та ветерани.

Та 12 грудня Північна Корея здійснила успішний запуск ракети дальнього радіусу дії. За повідомленням північнокорейського державного агентства KCNA, перша ступінь ракети, імовірно, впала в Жовте море; уламки другого щабля впали в море біля берегів Філіппін; остання третя ступінь впала в 300 кілометрах від східного узбережжя Філіппін в Тихому океані. Запуск північнокорейської ракети відбувся за тиждень до президентських виборів в Південній Кореї і приблизно через рік після смерті лідера КНДР Кім Чен Іра, який помер 17 грудня 2011 року.

Міністерство закордонних справ Японії вже висловило свій протест у зв'язку з пуском ракети. А південнокорейський президент Лі Мен Бак скликав екстрену нараду з безпеки.

Провести зустріч у зв'язку із запуском Північною Кореєю ракети дальнього радіусу дії має намір також Рада безпеки ООН. Як повідомляють інформагентства з посиланням на дипломатичні джерела в ООН, на зустрічі наполягають представники Японії і США.

Японія, яка розмістила кораблі і привела в бойову готовність наземні засоби ППО в регіоні, заявила, що ракета пройшла над рядом районів японської префектури Окінава, проте японські ППО не стали її збивати. Раніше Японія пригрозила збивати будь-які уламки ракети, які увійдуть в її повітряний простір.

США заявили, що поки не можуть підтвердити виведення якогось супутника на орбіту.

Водночас командування аерокосмічної оборони США і Канади (NORAD) підтвердило, що за допомогою північнокорейської ракети на орбіту виведено "якийсь об'єкт".

МЗС України з цього приводу виступило із офіційною заявою, в якій висловило стурбованість запуском Північною Кореєю балістичної ракети далекого радіуса дії із супутником на борту.

Позначки: