Після “паспортизації” середньоденні обсяги попиту на іноземну готівку впали вдев’ятеро

2 Червня 2012, 11:14

Як пише «Дзеркало тижня. Україна», суспільна реакція на цей крок була доволі різкою. Тим часом результативність його дій зберігається й нині, через сім місяців.

«Уже забулися докори в «обмеженні демократичних прав і свобод» наших громадян. І не дивно, адже середньоденні обсяги чистого попиту на іноземну готівку за цей період упали вдев’ятеро  із 95,6 млн. дол. у вересні 2011-го до 10,5 млн. дол. у квітні 2012-го. При цьому поблизу пунктів обміну валюти і кас банків не видно ні черг, ні ажіотажу, ні «міняйл», пише видання.

Примітно, що одночасно зі зниженням чистого попиту на іноземну готівку різко зменшився і дефіцит валюти при здійсненні безготівкових операцій, зазначається у статті.

У квітні ж він узагалі зник, і вперше після серпня 2011 року пропозиція безготівкової валюти на міжбанківському ринку перевищила попит на неї.

Нагадаємо, 23 вересня 2011 року набула чинності постанова Національного банку, що зобов'язала банки фіксувати прізвище, ім'я, по батькові особи, що здійснює операцію з обміну валюти, у довідках і квитанціях.

Цією постановою Нацбанк також збільшив ліміт продажу готівкової інвалюти в одні рук з 80 тис. гривень до 150 тис. гривень (в еквіваленті) на день.

Вже у листопаді голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що у результаті введення нових правил обміну валюти Нацбанк зекономив понад $3 млрд золотовалютних резервів.