Перша сесія нової Ради: шість засідань, п’ять бійок та вісім прийнятих законів

11 Січня 2013, 18:08

Під час цієї сесії депутати збирались на пленарні засідання шість разів. 

Уже з першого засідання у парламенті виник скандал, пов'язаний з депутатами Олександром та Андрієм Табаловими, що відмовилися увійти до фракції «Батьківщина». 

Коли Олександр Табалов намагався зайти до сесійної зали ВР, опозиціонери, насамперед із числа представників ВО «Свобода», а також кілька бютівців, заблокували його на вході з криками «Тушка, здай мандат!» та «Сходи до виборців!».

 

При цьому їхні картки голосували за продовження роботи Ради без них. Пізніше опозиціонери кілька разів намагалася зірвати роботу Ради, вимагаючи, щоб Табалови здали картку для голосування.

Після перерви у Верховній Раді сталася сутичка біля трибуни між народними депутатами від опозиції та Партії регіонів.

На другий день роботи ВР, бійка сталась під час блокування трибуни Верховної Ради після того, як парламент перейшов до обговорення кандидатури Володимира Рибака на посаду спікера. Опозиція протестувала проти обрання спікера, наполягаючи на забезпеченні персонального голосування депутатів та вилученні карток відсутніх депутатів.

 

Наступна сутичка між народними депутатами від опозиції та регіоналами відбулась під час виступу з трибуни парламенту народного депутата від ПР Вадима Колесніченка, який говорив  російською мовою.

 

Під час перерви на першому ж засіданні депутати від "Свободи" спиляли кілька секцій паркану навколо Ради, а також виламали двері парламенту.

Опозиція також два рази блокувала трибуну парламенту, протестуючи проти створення фракції КПУ.

Наступного засідання Ради 13 грудня опозиція знову заблокувала трибуну Ради, наполягаючи на забезпеченні персонального голосування депутатів.

 

Уже 10 січня на черговому пленарному засіданні депутати від опозиції знову заблокували трибуну парламенту, вимагаючи включення до порядку денного ряду питань і законопроектів, зокрема щодо євроінтеграційного курсу України, декриміналізації статті, за якою засудили Юлію Тимошенко та Юрія Луценка та ін. 

11 січня під час виступу депутата від ВО "Свобода" Олександра Шевченка, який коментував проект закону про ратифікацію угоди між урядами України та Росії про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об'єкти Чорноморського флоту Росії на території України, регіонали вийшли до трибуни і намагалися завадити йому. Однак опозиціонери не допустили цього. Це викликало сутичку.

 

Впродовж шести засідань першої сесії парламенту VII скликання депутати Ради ухвалили 17 постанов та 8 законів.

Початок роботи парламенту VII скликання засвідчив, що більшості Ради не завжди вистачає голосів для прийняття того чи іншого рішення. Зокрема, лише з другої спроби парламент звільнив Сергія Арбузова з посади голови Національного банку. На цю посаду призначили Ігоря Соркіна.

Лише з третьої спроби Рада достроково припинила повноваження народного депутата Ігоря Прасолова у зв’язку з призначення його на посаду міністра економічного розвитку і торгівлі.

Друга сесія Верховної Ради VII скликання розпочне роботу 5 лютого і триватиме до 19 липня.