Парад передвиборчих подарунків: асфальт з парфумами та рентген зі шкарпетками

21 Липня 2012, 16:21

Так, у Харкові на одній з вулиць, де проводяться ремонтні роботи, з'явилася табличка з ім'ям народного депутата від Партії регіонів Ірини Горіної. При цьому під плакатом регіоналки – підпис районної адміністрації.

Та ж Горіна у школах Харкова роздавала подарункові сертифікати на 500 грн однієї з парфумерних мереж. Звичайно, в усіх школах на вході розміщені плакати з зображенням Горіної та символікою Партії регіонів.

Ще один регіонал Ігор Лисов, своєю чергою, роздавав виборцям запрошення на безкоштовне рентгенівське обстеження молочних залоз (мамографію).

Цього року майбутні кандидати в депутати неодноразово «задобрювали» своїх виборців отрутою для колорадських жуків. Зокрема, на Чернігівщині отруту роздавав колишній губернатор Владислав Атрошенко.

А от на Тернопільщині потенційний мажоритарник Василь Чубак у травні роздавав людям у своєму окрузі зимові шкарпетки. Загалом було роздано близько 500 пар.

Важко не згадати народного депутата від Партії регіонів Ігоря Плохого, який пересувається по своєму майбутньому округу на гелікоптері. Як зауважують місцеві мешканці, за всі роки депутатства він так і не спромігся побудувати у регіоні дороги, тому тепер і літає.

Нікуди не зникли і такі форми підкупу виборців, як продуктові набори, у тому числі з гречкою, безкоштовні ліки, гроші в конвертах, картки поповнення рахунку, квитки в цирк, на концерти і нічні клуби, підгузки для породіль тощо.

Тим часом регіонали активно піаряться за державні гроші. Так, приміром, у Дніпропетровську депутати місцевих рад та активісти Партії регіонів, вдягнені в шарфи з партійною символікою, безкоштовно роздавали телевізійні тюнери малозабезпеченим громадянам.

А на Одещині місцева влада запустила проект «Народний бюджет». За кожним округом закріплені куратори, по суті потенційні кандидати в депутати, які їздять по своїх регіонах і обіцяють людям виконати будь-які їхні побажання за державні кошти. З бюджету на цю мету влада виділяє близько 4 млрд гривень.

Нагадаємо, офіційно виборча кампанія в Україні стартує 30 липня.

У Центрвиборчкомі роз'яснили, що безкоштовна роздача товарів виборцям є підкупом, однак реагувати на це ЦВК наразі не може, оскільки офіційно виборча кампанія ще не стартувала.

Втім, заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключає кримінальної відповідальності кандидатів у народні депутати за підкуп виборців ще до початку виборчої кампанії. Він наголосив, що підкуп виборців в Україні став вже звичним явищем і з кожною виборчою кампанією набирає більших обертів.

За даними соціологічного опитування GfK Ukraine, 52% громадян заявили, що пропозиція про подарунок або гроші від кандидата не вплине на їхній вибір.

Читайте також: За місяць до офіційної виборчої кампанії агітація у розпалі