НОВИНИ

"Регіонали" перед виборами активно роблять на Одещині "добрі справи" за державні гроші

На Одещині «регіонали» запустили проект «Народний бюджет», яким, формально не порушуючи закон, розпочали свою передвиборну кампанію раніше за визначений термін.

Про це йдеться у статті «Дзеркала тижня. Україна».

Так, за два місяці до старту передвиборчої кампанії губернатор Едуард Матвійчук запустив проект «Народний бюджет», який він запозичив у росіян.

«Фішка цього проекту, крім усього іншого, ще й у тому, що партія влади змогла достроково створити «зелений коридор» для своїх мажоритарників», сказано у статті.

«Зрозуміло, що жодного стосунку до справжнього реформування місцевих фінансів ця ініціатива губернатора не має (хоча сама по собі ідея непогана)», - пише автор.

Так, за кожним виборчим округом (а їх в Одеській області 11) губернатор закріпив кураторів «Народного бюджету». Фактично ними стали потенційні кандидати в депутати, рекомендовані зверху або схвалені губернатором.

Деякі з них «уже давно й активно роз’їжджають по закріплених за ними електоральних вотчинах, беручи участь у міських, районних і сільських сходках, і обіцяють людям виконати будь-які їхні побажання за казенні кошти».

«З бюджету на ці цілі влада кидає безпрецедентні суми - приблизно 4 мільярди гривень», - пише автор. Як заявив Матвійчук, буде профінансовано понад вісім тисяч «добрих справ». Серед них і ціла низка дорогих об’єктів: добудовування шкіл, лікарень, дитсадків, газифікація сіл і багато чого іншого.

У 137-му окрузі із центром у Котовську штовхає в маси губернаторський «Народний бюджет» народний депутат Леонід Клімов.

У сусідньому, 138-му, окрузі з новим центром у смт Ширяєве, територіально найбільшим, координатором «Народного бюджету» виступає один із найбагатших людей України, співвласник «РосУкрЕнерго» Іван Фурсін.

У 139-му окрузі із центром у місті Роздільна курирувати «Народний бюджет» губернатор довірив депутату Одеської облради бізнесмену Олександрові Пресману.

У найпівденнішому, 143-му, окрузі із центром у Ізмаїлі куратором призначено «нардепа кількох скликань, який не мислить свого життя поза стінами хлібного парламенту, перебіжчика Юрія Крука».

141-й округ із центром у Татарбунарах куратором призначено «нардепа-перебіжчика - місцевого жителя Віталія Барвіненка».

При цьому 140-й округ, до якого входять Іллічівськ, Теплодар, Овідіопольський район з його знаменитим ринком «Сьомий кілометр» і частина Біляївського, куратором призначений колишній начальник обласного УВС Михайло Яцков, який подав у відставку після сумних подій, пов’язаних із затриманням банди Дикаєва.

«Не виключено, що даний округ може стати запасним аеродромом для зовсім іншого кандидата. Скажімо, того ж таки Матвійчука. Хоча губернатор ці припущення спростував начисто. Але, якби він зібрався повернутися до парламенту, то для нього передмістя Одеси - найприйнятніший варіант», - пише автор.

Втім, зазначає видання, серед «регіоналів» триває внутрішньопартійна конкуренція: на відміну від північних округів, у південних - уже по два претенденти на один мандат.

Як повідомляв Тиждень, політики вже давно почали передвиборчу агітацію. Якщо раніше агітація обмежувалася продуктовими пайками, то тепер в подарункових наборах є і сертифікати на парфуми, ліки, отрута проти колорадських жуків, зимові шкарпетки і конверти з грошима.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.