Палата представників США підвищила межу держборгу, на черзі – Сенат

2 Серпня 2011, 07:17

Згідно з прийнятим планом, максимально допустимий рівень державного боргу буде підвищений на 2,4 трлн доларів при нинішньому рівні в 14,3 трлн доларів. В обмін виконавча влада зобов'язується протягом 10 років скоротити бюджетні витрати.

У ході голосування в палаті представників – нижній палаті американського конгресу – законопроект підтримали 268 конгресменів. Проти був поданий 161 голос.

Відкриваючи в понеділок засідання сенату, лідер демократичної більшості Гаррі Рід заявив, що у компромісному варіанті жодна зі сторін не отримала того, чого хотіла. Тим не менш, Рід назвав досягнуту угоду "видатноюугодою", яку можна вважати "зразком законодавчого компромісу".

Тепер угоду Білого дому із законодавцями необхідно затвердити в сенаті, і США зможе уникнути дефолту.

Нагадаємо, унеділю, 31 липняБілий дім домовився з законодавцями про угоду, яка допоможе уникнути дефолту США за державними зобов'язаннями.

Якщо проект буде остаточно затверджено, то витрати скарбниці будуть відразу зменшені на 917 млрд доларів. Друга хвиля урізань, на суму в 1,5 трлн доларів, пройде в кінці 2011 року, а найбільше скорочення припаде на період після 2012 року, коли економіка, як сподіваються американці, зміцниться, а вибори президента вже пройдуть.

Республіканці, які мають більшість в нижній палаті конгресу, і демократи, які контролюють сенат, не могли домовитися про умови підвищення граничного рівня державного боргу протягом декількох тижнів.

читати ще

показати ще