Опозиція подала апеляцію до Вищого адмінсуду щодо рішення ЦВК

13 Серпня 2012, 20:16

Джерело вказало ймовірність призначення  розгляду справи на 14 серпня.

Також у понеділок заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера сказав, що  Центвиборчком повернеться до розгляду питання про реєстрацію кандидатами в депутати Ради Тимошенко й Луценка у разі відповідного рішення Вищого адміністративного суду з цього питання, не залежно від дати.

"Скільки б не тривав розгляд справи, у тому випадку, якщо рішення буде прийнято на користь Тимошенко й Луценка, ЦВК зобов'язана буде виконувати рішення суду. І ми повернемося до розгляду цього питання навіть після закінчення строків реєстрації кандидатів у депутати", – сказав він.

При цьому Магера нагадав, що 13 серпня – останній день, коли ЦВК приймає документи на реєстрацію кандидатів у депутати, а 18 серпня – останній день для обробки документів і винесення відповідних рішень.

Нагадаємо,  11 серпня Київський апеляційний адміністративний суд визнав законним постанову ЦВК №216 від 8 серпня, якою було відмовлено в реєстрації кандидатами в депутати Ради Тимошенко й Луценка. Партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" заявила, що оскаржить  рішення Київського апеляційного адміністративного суду  в понеділок, 13 серпня, у Вищому адміністративному суді. 

8 серпня Центвиборчком окремою постановою відмовив у реєстрації їх кандидатами на підставі частини 4 статті закону "Про вибори народних депутатів України", яка передбачає, що не може бути висунутий кандидатом і обраний депутатом громадянин, що має судимість за скоєння навмисного злочину, якщо ця судимість не погашена й не знята у встановленому законом порядку.

Позивач мотивував подачу позову до суду тим, що зокрема положення статті 9 закону про вибори депутатів Ради, суперечить статті 76 Конституції, яка передбачає, що в парламент не може бути обраний громадянин з непогашеною й незнятою судимістю.

Тимошенко й Луценко засуджені до 7 і 4 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень.