НОВИНИ

Суд визнав законною відмову у реєстрації Тимошенко і Луценка

Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною відмову Центральної виборчої комісії зареєструвати кандидатами в депутати Верховної Ради колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Суд мотивував своє рішення тим, що законодавство не дозволяє реєстрацію кандидатами в народні депутати осіб, які мають на час реєстрації непогашену судимість. Народні депутати, які були присутні під час судового розгляду, зустріли оголошення суддею рішення скандуванням: «Ганьба!».

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК зареєструвала 210 кандидатів у депутати Ради від об'єднаної опозиції в загальнодержавному окрузі, виключивши при цьому зі списку кандидатів, включених з'їздом партії 30 липня в першу п'ятірку Тимошенко й Луценка.

Пізніше Центвиборчком окремою постановою відмовив у реєстрації їх кандидатами на підставі частини 4 статті закону "Про вибори народних депутатів України", що передбачає, що не може бути висунутий кандидатом й обраним депутатом громадянин, що має судимість за здійснення навмисного злочину, якщо ця судимість не погашена й не знята у встановленому законом порядку.

9 серпня опозиція подала позов для оскарження цього рішення ЦВК.

Тимошенко й Луценко засуджені відповідно до 7 й 4 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.