Опозиція: Янукович фактично визнав причетність Клюєва до розгону Майдану

19 Грудня 2013, 15:17

УДАР заявляє, що Янукович фактично визнав причетність Клюєва до розгону Майдану.

«У сьогоднішньому інтерв’ю деяким ЗМІ Янукович розповів про свою розмову з Андрієм Клюєвим після розгону Майдану. І відзначив, що мета Клюєва була стабілізувати ситуацію. Тобто фактично Янукович зізнався, що Клюєв контролював перебіг подій на Майдані і був причетний до силового розгону мирних мітингувальників», – відзначають в УДАРі.

У партії зазначають, що причетність Клюєва до силового розгону Майдану в ніч на 30 листопада підтверджують і свідчення Олександра Попова на допиті в Генпрокуратурі.

«Попов розповів, що виконував наказ секретаря РНБО Клюєва. Тож ми вимагаємо від президента негайно ухвалити рішення про відсторонення Клюєва від посади секретаря РНБО, його допит, затримання і арешт через суд, оскільки саме Клюєв віддавав накази розігнати Майдан і застосовувати силу проти мирних активістів», –  наголошують в партії.

Як повідомлялось, 14 грудня під час брифінгу генпрокурор Віктор Пшонка заявив: за розгін Євромайдану покарають секретаря РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліції Валерія Коряка і голову Київської міської держадміністрації Олександра Попова. Президент Віктор Янукович підписав указ про відсторонення всіх трьох на час проведення розслідування.

ЗМІ опублікували частину протоколів одночасного допиту Генпрокураторою Сівковича, Коряка і Олександра Попова. Документи свідчать про те, що Сівкович транслював вказівки секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Клюєв назвав звинувачення на свою адресу у причетності до розгону Євромайдану спланованою провокацією та  самостійно прийшов на допит в слідче управління ГПУ.

У свою чергу Генпрокуратура після допиту Клюєва заявила, що той не причетний до розгону Євромайдану.