НОВИНИ

Янукович відсторонив від посад Попова і заступника секретаря РНБО

Голова КМДА Олександр Попов та заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимир Сівкович відстороені за клопотаннями Генпрокуратури у зв’язку з підозрою у причетності до порушення конституційних прав громадян на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада.

Відповідні укази №684 та №685 від 14 грудня оприлюднені на сайті президента.

"Президент сподівається, що Генеральна прокуратура об’єктивно та всебічно проведе розслідування цих подій і запропонує суспільству конкретні юридичні заходи реагування на допущені протиправні дії", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Разом з тим глава держави запропонував правоохоронним органам "провести розслідування відкрито і прозоро та поставити крапку в цьому питанні".

"Для жодних посадових осіб держави не повинно бути винятків у питаннях відповідальності за вчинення незаконних дій", - підкреслив Янукович.

Раніше генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що до розгону мирного Євромайдану в ніч на 30 листопада причетні заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, голова КМДА Олександр Попов, начальник Київської міліції Володимир Коряк та його заступник з громадської безпеки Петро Федчук. Їм вручено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час круглого столу заявив, що троє осіб мали безпосереднє відношення до прийняття рішення про розгін студентського мітингу в ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності. 

13 грудня МВС направило до Генпрокуратури попередні результати перевірки дій правоохоронців на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада. В попередніх висновках вказано,  що «є підстави стверджувати, що з боку посадових осіб головного управління МВС в місті Києві, відповідальних за організацію охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, та окремих працівників міліції мали місце порушення чинного законодавства та низки відомчих нормативних актів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.