Омбудсмен Денісова звернулась до представника РФ з проханням побачитися з українськими політв’язнями

8 Червня 2018, 15:14

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова звернулась до голови  Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті РФ Михайла Федотова з проханням сприяти її візиту до українських політв'язнів Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена у п'ятницю, 8 червня. 

 

Денісова повідомила, що під час робочої поїздки до Херсонської області 6 червня відвідала у СІЗО головного редактора агентства «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, затриманого за звинуваченням в державній зраді.За її словами, Вишинський не скаржився ні на умови тримання, ні на порушення його права на захист.

 

«Умови тримання Кирила Вишинського відповідають нормам. В його камері є душ та туалет. Я отримала підтвердження, що він насправді бажає відмовитись від українського громадянства. Порядок позбавлення громадянства йому пояснили», – розповіла омбудсмен.

 

Зазначається, що омбудсмен проінформувала Федотова щодо умов тримання і громадянки Олени Юревич (Одновол), яка підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада».

 

«Вона знаходиться у палаті, де є душ та туалет, скарг на стан здоров’я від неї не отримали. Вона постійно находиться під наглядом лікарів. Право на захист також не порушується. Олена отримує поштові посилки та передачі», – зазначила Омбудсмен.

 

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова та виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у понеділок 4 червня, провели зустріч, у ході якої вони домовились об’єднати зусилля, щоб до українських політв’язнів в Росії потрапили лікарі. 

 

3 червня Міністерство охорони здоров'я звернулася до Росії з вимогою допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів. 

 

1 червня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась у телефонній розмові до радника президента РФ Михайла Федотова з вимогою організувати її візит до ув’язнених в Росії українців, зокрема Олега Сенцова.