НОВИНИ

Денісова та Супрун домовилися співпрацювати для допуску лікарів до політв’язнів в РФ

За словами Денісової, сьогодні у тюрмах Росії знаходяться близько сотні українських політв’язнів, з яких чотири українця оголосили голодування.

Уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова та виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у понеділок 4 червня, провели зустріч, у ході якої вони домовились об’єднати зусилля, щоб до українських політв’язнів в Росії потрапили лікарі. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

 

За словами Денісової, сьогодні у тюрмах Росії знаходяться близько сотні українських політв’язнів, з яких чотири українця оголосили голодування. Так, йдеться про Олега Сенцова, Олександра Шумкова, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

 

"Омбудсмен зазначила, що неодноразово зверталась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та до Радника президента РФ, голови  Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті РФ Михайла Федотова з проханням організувати її візит до ув’язнених українців", – йдеться і повідомленні.

 

Однак омбудсмен заявила, що будь-якого сприяння від російської сторони вона наразі не отримала. Водночас вона виразила стурбованість тим, що стан українців з кожним днем погіршується.

 

"Найкатегоричніше на голодування налаштований Олег Сенцов", – наголосила вона.

 

Крім того, Денісова зазначила, що продовжує наполягати на необхідності медичного обстеження політв’язнів українськими або міжнародними лікарями.

 

У свою чергу, Супрун підтримала Уповноваженого та зазначила, що МОЗ готовий надати якісні медичні послуги затриманим українцям, якщо Росія дасть на це згоду.

 

Крім того, сторони обговорили створення робочої групи щодо удосконалення системи захисту персональних даних, зокрема, у системі реєстрів МОЗ.

 

"Омбудсмен наголосила на необхідності продовження налагодження каналів комунікації. В кінці зустрічі Людмила Денісова та Уляна Супрун домовились про підписання Меморандуму про співпрацю, щоб був прямий зв’язок між Офісом Омбудсмена та Міністерством охорони здоров’я", – зазнається в повідомленні.

 

Нагадаємо, 3 червня Міністерство охорони здоров'я звернулося до Росії з вимогою допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів.