НОВИНИ

Омбудсмен попросила радника Путіна організувати їй зустріч із Сенцовим

Мова йшла також про інших українських політв’язнів в Росії- Олексія Чирнія та Олександра Кольченко.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась у телефонній розмові до радника президента РФ Михайла Федотова організувати її візит до ув’язнених в Росії українців, зокрема Олега Сенцова. Про це йдеться у повідомленні прес-служби омбудсмена у п'ятницю, 1 червня. 

 

Зазначається, що мова йшла про українських політв’язнів в Росії: Олега Сенцова, Олексія Чирнія та Олександра Кольченко.

 

«Є інформація, що стан здоровья Олега Сенцова значно  погіршився, але на жаль ми поки що не мали змоги це перевірити», - повідомила Денісова.

 

Омбудсмен звернулась до Федотова з проханням максимально посприяти в організації її візитів до ув’язнених українців.

 

Як повідомляється у прес-службі, Федотов запевнив, що він написав потрібні запити для здійснення візита українського Омбудсмена до свого керівництва. Він запевнив, що українській стороні передадуть запис відео-конференції депутата Людмили Нарусової  з Олегом Сенцовим. Надішлють також і результати  медичного обстеження Олега Сенцова. 

 

"Федотов запевнив Уповноваженого, що триматиме на особистому контролі  ситуацію з українським ув’язненими", - йдеться у тексті.

 

Нагадаємо, 31 травня влада Центрального адміністративного округу Москви відмовила у проведенні 2 червня акції #SaveOlegSentsov на підтримку незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, якого утримує Росія. Зокрема, посадовці послалися на те, що активісти "будуть заважати містянам і порушувати їхні права".

 

31 травня Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію через справу незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримує РФ.

 

Раніше стало відомо, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію, наразі стан українця стабільний.

 

Як повідомлялося, 14 травня  Сенцов оголосив безстрокове голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).