НОВИНИ

МОЗ звернулося до Росії з вимогою допустити лікарів до українських політв’язнів

Уляна Супрун опублікувала лист за своїм підписом до глави МЗС РФ Сергія Лаврова та міністра охорони здоров'я РФ Вероніки Скворцової

Міністерство охорони здоров'я звернулося до Росії з вимогою допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів. Про це повідомила в.о. глави МОЗ Уляна Супрун у своєму мікроблозі у Twitter.

 

Окрім цього, вона опублікувала лист за своїм підписом до глави МЗС РФ Сергія Лаврова та міністра охорони здоров'я РФ Вероніки Скворцової, датований 29 травня.

 

"Міністерство охорони здоров'я України звертається з вимогою допустити українських й міжнародних лікарів та представників міжнародних медичних організацій до українського політв'язня Олега Сенцова та інших затриманих чи засуджених громадян України, з метою оцінки їхнього стану здоров'я", - йдеться у листі.

 

 

 

Як повідомлялося 22 травня, незаконно засуджений у Росії українець Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

Нагадаємо, 14 травня у Росії незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.  Зазначається, що Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та окупованому Криму. Так, українець повідомив адвокату, що готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та фізично готуючи організм. Водночас захисник Дмитро Дінзе попередив підзахисного про всі можливі наслідки, зокрема, незворотні для здоров'я. Однак Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.