Одеса 2 травня. Журналістів не пустили на суд щодо одного з фігурантів справи

29 Грудня 2017, 19:19

Суддя Приморського райсуду Одеси Роман Гончаров розпочав у закритому режимі розгляд клопотань прокурорів та адвоката громадянина РФ Євгена Мефьодова, який був фігурантом у "справі 2 травня", а зараз підозрюється у сепаратизмі. Доступ на засідання суду був закритий ще до розгляду клопотань сторін.

"Суд виніс ухвалу розглядати клопотання у закритому режимі, про що просили представники облпрокуратури, пославшись на ст. 222 і 227 Кримінально-процесуального кодексу України", – заявив суддя Гончаров, коли група громадських активістів та журналістів зламала двері судової зали і таки пройшла до зали засідань.

Однак суддя не зміг відповісти на запитання журналістів, чому посилений наряд поліції протиправно не допускав до залу громадян, в тому числі представників ЗМІ, до початку судового засідання, що суперечить вимогам чинного законодавства. Так само протягом півгодини не могли пояснити підстави внесення клопотання про закрите судове засідання представники облпрокуратури.

Протягом півгодини з'яcовувала дивну позицію двох прокурорів управління підтримання державного обвинувачення в суді представник прес-служби облпрокуратури Наталія Хорунжа. Однак повідомила лише те, що сторону обвинувачення в суді представляє прокурор Юрій Богомолов.

Як повідомлялося, Мефьодова повернули 28 грудня до Одеського СІЗО зі Святогірська Донецької області, де його та групу інших кримінальних правопорушників планували обміняти на українських заручників.

Нагадаємо, Приморський райсуд Одеси 15 листопада продовжив арешт фігуранту справи про заворушення 2 травня 2014 року росіянину Євгєнію Мефьодову до 15 січня. 14 грудня суд скасував Мефьодову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У ніч на 19 вересня, Київський районний суд Одеси обрав запобіжний захід двом фігурантам "справи 2 травня", Сергію Долженкову і Євгєнію Мефьодову, – 60 діб під вартою без можливості внесення застави.

2 жовтня органи слідства пред'явили Мефьодову та Долженкову підозри у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 14 і ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України, оскільки досудовим розслідуванням встановлено, що підсудні у складі групи осіб вели протягом лютого-березня 2014 року в Одеській області "антидержавну підривну і диверсійну діяльність, спрямовану на поширення ідей сепаратизму і розбрату, ксенофобії, порушення функціонування державних структур. Кінцевою метою діяльності було незаконне відокремлення південно-східних регіонів України і приєднання їх до Російської Федерації або створення на цій території нових державних утворень "Новоросії", "Малоросії! чи "народних республік".

В Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях.