"Я думаю, це може бути (перехід до обов'язкового медичного страхування– ред.) в 2014 році. 2013 рік – це час підготовки, вивчення пропозицій. Мені дуже хотілося б, щоб в 2014 році ця програма вже стартувала", – сказала парламентарій.
На думку Бахтеєвої, оптимальною формою обов'язкового медичного страхування є створення єдиного державного фонду, до якого будуть переводити всі виплати застрахованих громадян.
Зі слів депутата, первинна сума відрахувань повинна становити 3% від заробітної плати.Далі, відповідно до заявок областей, буде відбуватися перерозподіл коштів фонду.
Бахтеєва підкреслила, що страхування повинно здійснюватися державною компанією.
Крім того, на її думку, необхідно зберегти державні відрахування на розвиток охорони здоров'я.
При цьому ставки відрахувань на медичне страхування, на її думку, необхідно буде переглядати щороку.
Зі слів Бахтеєвої, відповідний закон про медичне страхування буде прийнятий, можливо, парламентом нового скликання.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я розраховує на прийняття закону про обов'язкове медичне страхування до 2013.
У листопаді 2009 року, будучи ще кандидатом у президенти, Віктор Янукович виступав за введення страхової медицини. Вже за рік президент Янукович підписав доручення щодо реформування системи охорони здоров`я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян.
Парламент, попри критику з боку медиків та експертів Головного юридичного управління Верховної Ради, ухвалив закон про реалізацію пілотних проектів з реформування системи охорони здоров'я Донеччині, Дніпропетровщині, Вінниччині та в Києві стартував експеримент щодо впровадження медреформи.
Читайте також: Те, що уряд прописав