НОВИНИ

У Раді зареєстрували проект закону про загальнообов'язкове медичне страхування

У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про загальнообов'язкове державне медичне страхування". Планується, що в разі ухвалення закон набуде чинності з 1 січня 2013 року.

Згідно із законопроектом №11077, автором якого є народний депутат від Партії регіонів Антон Яценко, система медичного страхування складається з трьох рівнів.

Перший рівень -солідарна система загальнообов'язкового медичного страхування, яка базується на засадах солідарності та субсидування і здійснення страхових виплат за рахунок коштів Фонду медичного страхування.

Другий рівень -накопичувальна система загальнообов'язкового медичного страхування, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному страховому фонді та здійснення фінансування витрат на оплату укладення договорів довічного медичного страхування та страхових виплат.

Третій рівень -система недержавного медичного страхування, яка базується на засадах добровільної участі громадян.

Перший та другий рівні системи медичного страхування складають систему обов'язкового медичного страхування. Другий і третій рівні системи страхування становлять систему накопичувального страхування.

Загальнообов'язковому медичному страхуванню підлягають: громадяни України, іноземці, в тому числі фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі особи, які обрали особливий спосіб оподаткування, військовослужбовці, громадяни України, які працюють закордоном, недієздатні громадяни.

Програма обов'язкового медичного страхування включає: перелік клініко-діагностичних груп захворювань, травм або їхніх наслідків, а також інших патологічних станів, при настанні яких медична допомога застрахованим особам надається за рахунок Фонду медичного страхування; основні стандарти якості надання медичних послуг та нормативи їхнього забезпечення, обсяги, методи і терміни лікування, профілактичні та реабілітаційні заходи.

Медичні послуги за програмою обов'язкового медичного страхування населення можуть надаватися в закладах охорони здоров'я усіх форм власності. Фінансування програми обов'язкового медичного страхування здійснюється відповідно до суми зібраних страхових платежів.

Нагадаємо, у листопаді 2010 року президент Віктор Янукович підписав доручення щодо реформування системи охорони здоров'я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.