НОВИНИ

У МОЗ прогнозують введення страхової медицини вже з 2015 року

Загальнодержавне медичне страхування буде введено в Україні у 2015-2016 роках після реформування системи охорони здоров'я. Про це на колегії МОЗ у Хмільнику Вінницької області заявив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.

«У 2012-2013 роках ми плануємо прийняти закон про обов'язкове медичне страхування, і вже з 2015-2016 років він почне діяти, але вже на реформованій і зміненій системі охорони здоров'я», - заявив він.

Аніщенко нагадав, що МОЗ планує з 2014 року розпочати реформування всієї системи охорони здоров'я, і ​​повідомив, що відомство вже розробило законопроект про обов'язкове загальнодержавне медичне страхування.

Зазначимо, що раніше перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова заявляла, що медичне страхування у найближчі роки в Україні впроваджуватися не буде.

За її словами, «є принаймні дві переконливі причини, чому спочатку потрібно розібратися з діючою бюджетною системою, а потім ставити питання про медичне страхування».

Окрім того, експерти попереджають, що система загальнообов'язкового медичного страхування може призвести до різкого конфлікту громадян з установами охорони здоров'я - через низьку якість медичних послуг.

Нагадаємо, що Державна служба з лікарських засобів виступає за регулювання державою цін на лікарські препарати. На сьогодні медичні препарати, які закуповуються за рахунок бюджетних коштів, складають лише 10% від загального обсягу фармацевтичного ринку України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.