Новини України та світу 19 серпня. Коротко

19 Серпня 2022, 21:04

Підписуйтесь на канал Тижня у Telegram

Сьогодні російські окупанти здійснили кілька невдалих спроб наступу, зокрема, біля Питомника на Харківщині. В районах Карнаухівки, Дібрівного, Вірнопілля та Долини була спроба прорвати оборону наших військ, але теж безуспішна. Також не вдався штурм і наступ біля Виїмки та Івано-Дарʼївки на Донеччині та в напрямках н.п. Бахмут, Соледар, Кодема, Бахмутське, Зайцеве, Опитне, Піски і Майорськ. Безуспішно ворог намагався прорвати оборону в районі Кірового на Херсонщині. 


Вчора Фонд Сергія Притули повідомив, що витратив гроші, зібрані українцями на БпЛА Байрактар, на купівлю супутника і доступу до бази даних компанії ICEYE, що значно потращить розвідувальні можливості ГУР. Зібрані 600 млн гривень вдалось використати за іншим призначенням, бо компанія вирішила надати безпілотник безкоштовно. Як пояснив Сергій Притула, супутник дає доступ до бази даних супутникових знімків сузір’я супутників компанії ICEYE більше ніж на рік вперед. «Відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам із оперативним плануванням операцій. Бавовни буде багато», – написав вчора волонтер. 

Сьогодні ж у Фонді уточнили, що коли закічиться термін користування базою даних компанії, супутник все одно залишиться у власності України, бо його не орендували, а придбали. Наразі потрібно трохи часу, аби перереєструвати супутник у відповідних реєстрах на Україну. «Завдяки тому, що Україна викупила супутник, процес передачі даних від моменту знімка до моменту отримання його безпосередньо військовими підрозділами скорочується до кількох годин. За умов війни швидкість отримання інформації – це суттєва перевага», – йдеться у повідомленні.


Заступник голови Бундестагу Вольфганг Кубицький заявив, що газопровід «Північний Потік-2» необхідно якнайшвидше запустити. Раніше Шольц зупинив його введення в експлуатацію через визнання Путіним так званих «Л/ДНР». Україна неодноразово закликала зупинити будівництво ПП-2 через агресію Росії і можливість подальшого газового шантажу Європи. Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вже відреагував на заяву: «Це нагадує наркотичну залежність, коли людина каже «лише один останній раз!», не усвідомлюючи спустошливих наслідків кожного «останнього разу». Залежність від російського газу вбиває!» 


Сьогодні парламентський слідчий комітет розглядав справу про причетність канцлера Німеччини Олафа Шольца до скандалу «CumEx Files» –шахрайства з податками на дивіденди. Лідер соціал-демократів постав перед комітетом у Гамбурзі щодо справи, яку відкрили ще в 2017 році.

Скандал CumEx пов’язаний зі схемою оптимізації оподаткування, створеної банками, яка дозволяла іноземним інвесторам зменшити свої податки на дивіденди. Комітет хоче вияснити ступінь будь-якої участі Шольца у цьому скандалі, адже він на той час був мером міста. Шольц заперечує будь-які правопорушення. У цій справі в Німеччині висунули звинувачення десяткам людей, всього беруть участь у справі десять країн. Слідчі з'ясовують, чи тиснув Олаф Шольц на муніципальну податкову службу коли був мером. 


Росія продовжує цинічно звинувачувати у своїх злочинах Україну і направила до Ради Безпеки ООН листа з попередженням про плановані «провокації» з боку українських військових на Запорізькій АЕС, повідомляє російське агентство новин ТАСС  з посиланням на дипломата. У листі повторюється попередня заява Росії про таку ж «провокацію» на ЗАЕС раніше.


США знову нададуть Україні пакет допомоги, розроблений президентом Джо Байденом. Він включає дрони спостереження та вперше протимінні машини, повідомив Reuters високопоставлений чиновник оборони США. Він сказав, що пакет оцінюватиметься в 775 мільйонів доларів, а також включатиме додаткові боєприпаси та 16 гаубичних систем. Відомо, що до пакету ввійдуть 15 дронів спостереження Scan Eagle, 40 MaxxPro MRAP (мінно-стійкі машини) і близько 1000 протитанкових ракет Javelin. Таким чином, загальна військова допомога США, надіслана Україні після лютого, досягне 10,6 мільярда доларів, зазначають у Reuters.

Автор:
Тиждень