Німці й українці різняться у поглядах на можливу корупцію під час підготовки до Євро

7 Червня 2011, 19:09

Під час опитування німців щодо важливості проведення чемпіонату дуже малий відсоток респондентів висловлював занепокоєння щодо витрачений коштів.

«Частіше піднімалося питання про те, що це фінансування можна було б потратити на інші потреби – на соціальні чи мистецькі проекти. З цього приводу звучало чимало критики з боку громадськості. Однак, якщо говорити про те, що бюджетні гроші могли кудись зникнути, то такого сценарію побоювалися поодинокі громадяни», – зазначив Брандт.

За словами старшого дослідника компанії GfK Ukraine, що проводила дослідження, Інни Волосевич, близько двох третіх українців побоюються, що державні інвестиції, виділені на організацію та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року будуть розкрадені.

Зокрема, 66% українців побоюються, що державні інвестиції, вкладені в Євро-2012, будуть розкрадені. За її словами, близько чверті опитаних турбує, що вкладені кошти не окупляться, а близько 20% побоюються, що Україна не зможе підготуватися до фіналу чемпіонату.

Щодо очікувань від Євро-2012, то 61% респондентів сподівається на модернізацію інфраструктури, близько половини – на залучення іноземних інвестицій, популяризацію України в світі.

Позитивні очікування українців і щодо перспектив національної збірної: близько третини опитаних очікують від збірної Україні виходу у фінал, 28% – виходу до півфіналу.

Результати дослідження також показали, що Україні слід підвищити рівень гостинності. У приймаючих Євро-2012 міста більше половини опитаних готові до спілкування з іноземними фанами і навіть надання їм допомоги в екстрених ситуаціях. Четверта частина населення міст, що приймають фінал чемпіонату, готова для іноземних фанів здавати в оренду кімнату зі сніданком.

Думки іноземних відвідувачів міст, приймаючих Євро-2012, зводяться до того, що половина іноземців (51%) збираються відвідувати матчі в Києві, 30% – у Львові, 26% – в Донецьку і 25% – у Харкові.

В опитуванні, проведеному GfK Ukraine в січні-лютому 2011 року, взяли участь близько 1000 респондентів з усієї України і по 800 жителів кожного з приймаючих Євро-2012 міст. Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю. Крім того, опитані близько 1000 іноземних гостей в аеропортах міст, що приймають фінал турніру.

Крім того, опитані близько 1000 іноземних гостей в аеропортах міст, що приймають фінал турніру.