Нідерланди підготували вимоги до ЄС щодо асоціації з Україною – WSJ

20 Жовтня 2016, 14:44

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте озвучить ЄС низку вимог щодо асоціації з Україною, однією з яких є відмова Києву в перспективі стати членом союзу. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Зазначається, що Рютте озвучить на брюссельському саміті ЄС кілька варіантів подальшої політики Нідерландів щодо асоціації з Україною, яка не була підтримана голландцями на квітневому референдумі. 

У першу чергу, Рютте закличе лідерів ЄС погодиться з тим, що Угода про асоціацію не дає Києву перспективу стати на шлях до членства в союзі.

Також на порядку денному залишається варіант вилучення з договору про асоціацію оборонної складової і перспективи отримання Києвом фінансової допомоги.

Джерела зазначають, що навіть якщо ЄС погодиться з вимогами голландців, Рютте все одно не зможе повністю гарантувати підтримку угоди в Нідерландах.

В свою чергу, у Брюсселі вважають, що існує великий ризик того, що ситуація з голландською згодою зайде в глухий кут, і нібито реалізація угоди може бути зупинена.

Як повідомлялося, нідерландський парламент вимагає від уряду визначити долю ратифікації угоди про асоціацію з Україною до 1 листопада 2016 року.

Раніше прем'єр-міністр Рютте заявляв, що Нідерланди навряд-чи ратифікують угоду про асоціацію з Україною. За його словами, це продиктовано результатами квітневого референдуму, на якому нідерландці виступили проти цього документа.

Натомість, Верховна Рада України прийняла постанову №5238 про звернення до держав-членів Європейського Союзу (ЄС), парламентів іноземних держав, парламентським асамблеям і міжнародним організаціям щодо завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію (УА) між Україною і Євросоюзом.

Рада закликає палати нідерландського парламенту – Палату представників і Сенат – підтвердити своє рішення про ратифікацію УА, прийняте в 2015 році.

Нагадаємо, 7 червня з’явилася інформація, що уряд Нідерландів хоче змінити деякі положення угоди про асоціацію. Нагадаємо, раніше нідерландський уряд підтримав безвізовий режим для України.

У квітні в Нідерландах відбувся референдум щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Проти проголосувало 61%, за – 38,21%.